Czy warto montować klimatyzację w sypialni?

Czy warto montować klimatyzację w sypialni?

Czy warto montować klimatyzację w sypialni?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.04.2013 13:10

Zalety klimatyzacji w sypialni doceniamy jednak dopiero wtedy gdy zaczynają nam doskwierać pierwsze upały. W nieklimatyzowanym pomieszczeniu, o wysokiej temperaturze możemy odczuwać dyskomfort, poczucie zmęczenia, problemy z oddychaniem oraz zaśnięciem. Czy warto więc zamontować klimatyzację w pomieszczeniu w którym śpimy i o czym powinniśmy pamiętać?

Hałas
Po pierwsze przy wyborze odpowiedniego klimatyzatora do sypialni powinno się zwrócić uwagę na głośność urządzenia. Klimatyzatory generują ruch powietrza, co sprawia, że hałas może być odczuwalny, szczególnie podczas snu. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się urządzenia ścienne, które są najczęstszym wyborem przy montażu w sypialniach. Głośność w dużej mierze zależy od producenta urządzenia.

Lokalizacja
Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego miejsca w sypialni do montażu urządzenia. Przede wszystkim warto pamiętać aby zamontować je w miejscu gdzie będzie ono wydmuchiwało powietrze w neutralne miejsce. W przypadku instalacji klimatyzacji tuż nad łóżkiem, osoba może czuć dyskomfort podczas snu, w związku z efektem tzw. Chłodnego wiatru wydmuchiwanego przez klimatyzator.- _ Co roku na rynku pojawia się coraz szersza gama ofert klimatyzatorów, od klasycznych białych, poprzez czarne, srebrne czy wzorzyste. Każdy może dobrać klimatyzator idealnie dopasowany do wystroju swojego wnętrza, są nawet klimatyzatory, które kształtem przypominają obraz _–. mówi Przemysław Zajder, Managing Director firmy Arctic Klimat Łódź.

Płynność pracy
Do sypialni najbardziej zalecane są urządzenia typu inverter czyli posiadające płynną regulację mocy. Dzięki takim rozwiązaniom urządzenia te pracują ciszej i są znacznie bardziej enegooszczędne. Klimatyzatory typu inverter działają cały czas, podczas gdy tradycyjne urządzenia, uruchamiają się wtedy gdy temperatura urządzenia wzrośnie kilka stopni, zużywając przy tym większą moc i generując wyższy hałas. Takie rozwiązanie daje uczucie większego komfortu szczególnie nocą, kiedy wszystkie dźwięki są bardziej odczuwalne dla ucha.

Źródło: informacja prasowa

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)