Cybertruck od Elona Muska może stać się wozem policyjnym. Pod jednym warunkiem

Cybertruck od Elona Muska może stać się wozem policyjnym. Pod jednym warunkiem

Cybertruck od Elona Muska może stać się wozem policyjnym. Pod jednym warunkiem
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Modzelewska
20.05.2020 15:51, aktualizacja: 20.05.2020 16:14

Burmistrz Tulusy w stanie Oklahoma zasugerował, że miejscowa policja będzie używać Cybertrucki, jeśli Elon Musk zdecyduje się na przeniesienie fabryki do miasta. Ciekawa propozycja, zwłaszcza, że na początku tego miesiąca CEO Tesli i SpaceX odgrażał się, że zakończy produkcję elektrycznych samochodów w Kalifornii.

Burmistrz Tulusy G. T. Bynum przedstawił swoją ofertę na Twitterze. W opublikowanym poście napisał, że Tesla i Tulusa mogą połączyć siły, aby wspólnie zmieniać świat. Załączył również zdjęcie Cybertrucka od Tesli, ozdobionego policyjnym logo.

To nie pierwszy przypadek, kiedy pojawiają się informacje o możliwym wykorzystaniu Cybertrucka jako samochodu policyjnego. Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że futurystyczny pickup od Elona Muska wzbudził zainteresowanie policji z Dubaju.

Zmiana lokalizacji fabryki Tesli

Burmistrz Tulusy chce przekonać Elona Muska, aby przeniósł fabrykę Tesli do Oklahomy. Jeśli do tego dojdzie, wykorzysta lokalnie produkowane pickupy. Uważa również, że Tesla i Tulusa są do siebie bardzo podobne, bo zostały założone przez pionierów, którym udało się zrealizować swoje marzenia.

"Obaj próbują zmienić świat za pomocą nowego rodzaju energii. Obaj inwestują duże pieniądze w to, co najważniejsze: w ludzi” – napisał Bynum w jednym z postów.

Elon Musk coraz częściej krytykuje przepisy dotyczące dystansu społecznego i regulacje władz stanowych. Nawoływał już do "uwolnienia Ameryki" i "oddania wolności". Ostatnio groził nawet przeniesieniem fabryki Tesli z Kaliforni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)