Cyberpunk 2077 online jako osobna gra! Wskazuje na to nowa, oficjalna wypowiedź

Cyberpunk 2077 online jako osobna gra! Wskazuje na to nowa, oficjalna wypowiedź

Cyberpunk 2077 online jako osobna gra! Wskazuje na to nowa, oficjalna wypowiedź
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Barnaba Siegel
16.01.2020 20:01, aktualizacja: 16.01.2020 22:57

Od dawna wiadomo, że Cyberpunk 2077 nie będzie miał dostępnego trybu multiplayer w momencie wydania. Nawet w dniu nowej premiery, czyli 17 września 2020. Dziś Michał Nowakowski z CD Projektu powiedział, że trybu online raczej nie będzie nawet w 2021 roku. Ale powiedział coś jeszcze.

Dzień złych informacji, jeśli chodzi o Cyberpunka 2077. A przynajmniej dla tych, którzy nie mogą się go doczekać. Najpierw dowiedzieliśmy się, że CD Projekt przełożył datę premiery gry z 16 kwietnia na 17 września 2020 r. Teraz okazuje się, że dłużej poczekamy także na tryb multiplayer.

- Premiera trybu multiplayer dla "Cyberpunka 2077" w 2021 roku jest mało prawdopodobna - poinformował Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projekt, cytowany przez PAP. Dalej pada jednak coś znacznie ważniejszego

"Cyberpunk 2077 Online"

- Wersja multiplayer gry "Cyberpunk 2077" jest kolejną planowaną przez nas grą AAA. Biorąc pod uwagę, że premiera gry [trybu dla jednego o gracza - PAP Biznes] będzie miała miejsce we wrześniu, wydaje się, że wydanie trybu multiplayer w 2021 roku wydaje się mało prawdopodobne - dodał Nowakowski.

Powtórzę "wersja multiplayer gry "Cyberpunk 2077" jest kolejną planowaną przez nas grą AAA". To nie przejęzyczenie, co Michał Nowakowski potwierdził w rozmowie ze mną. Tajemnicą pozostaje za to, jak to będzie wyglądało. Choć przykładów, które dała konkurencja, mamy wiele. I CD Projekt na pewno będzie się na którymś wzorował, bo do tej pory ich flagowe "Wiedźminy" nie miały trybów multiplayer.

Skąd ten rozbrat pomiędzy wersją dla jednego gracza a wersją online? Można obstawiać, że tu "Redzi" brali przykład z Rockstar i jego "GTA". Gigantyczny sukces piątej części "Grand Theft Auto" firma zawdzięcza w dużej mierze świetnemu trybowi sieciowemu, czyli "GTA Online". To od lat jedna z popularniejszych gier sieciowych, cały czas wspierana kolejnymi dodatkami.

Wówczas można by liczyć, że "Cyberpunk 2077" online będzie darmowym dodatkiem dla tych, którzy kupili podstawową wersję gry. Ale za dodatki i "skórki" już zapłacimy. Oczywiście może okazać się, że osobna online będzie całkowicie płatna. Póki co CD Projekt nie udzieliło więcej informacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)