Cortana i REACHit - wyszukiwanie będzie jeszcze lepsze
Lenovo oraz Microsoft poinformowały o współpracy, która ma zmienić sposób wyszukiwania zawartości cyfrowej. Ma się to stać dzięki funkcjom Cortana i REACHit. Lenovo REACHit rozszerza możliwości wyszukiwania informacji przez funkcję Cortana. Oznacza to mniej więcej tyle, że głosowa asystentka Microsoftu, obok przeszukiwania zasobów internetu, będzie mógła przeszukiwać zawartość komputerów i tabletów Lenovo.
28.05.2015 | aktual.: 28.05.2015 15:55
Cortana to osobisty asystent cyfrowy dostępny na komputerach, tabletach i telefonach z systemem Windows 10. który umożliwia użytkownikom wykonywanie różnych zadań przy użyciu głosu lub naturalnie pisanego tekstu. Cortana i REACHit zwiększają liczbę źródeł wyszukiwanej zawartości. Na podstawie unikatowego identyfikatora użytkownika Lenovo ID funkcje Cortana i REACHit razem uzyskują dostęp do danych, aby pobierać różne osobiste materiały, takie jak zdjęcia, nagrania wideo, dokumenty czy wiadomości e-mail. Lenovo REACHit umożliwia znajdowanie danych w osobistych usługach w chmurze, a także na połączonych z nimi komputerach i tabletach Lenovo z systemem Windows 10.
Przykład: użytkownik chce znaleźć zdjęcie edytowane w zeszłym tygodniu na notebooku Lenovo. Może uzyskać do niego dostęp nawet z dala od notebooka, siedząc w kawiarni i używając tabletu. Nie musi już iść do domu i pracować na notebooku. Dzięki funkcjom Cortana i REACHit nie musi nawet pamiętać nazwy pliku zdjęcia —. wystarczy miejsce, w którym był edytowany, data albo inne powiązane informacje. Aby znaleźć zdjęcie, może na przykład powiedzieć: „Cortana, znajdź zdjęcie, które edytowałam tydzień temu na ThinkPad X1 Carbon” lub „Cortana, znajdź zdjęcie, nad którym pracowałam w zeszłym tygodniu w Starbucks”.
Cortana i REACHit przeszukają osobiste konta w chmurze —. nie tylko związane z firmą Microsoft i systemem Windows, np. Dysk Google, DropBox i Box. Bez funkcji REACHit użytkownicy mogą wyszukiwać tylko pliki na aktualnie używanym urządzeniu i w usłudze OneDrive.
A tak to działa: