Continental pokazuje przyszłość dostarczania paczek. Psy-roboty w akcji

Na targach CES 2019 w Las Vegas zaprezentowano przyszłość… psów. Spokojnie, psów-robotów. Ten od Sony będzie cieszył się, gdy was zobaczy, a ten od Continental - dostarczy paczkę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Psy-roboty będą dostarczać paczki?
Psy-roboty będą dostarczać paczki? (Materiały prasowe)
WP

Od dawna firmy głowią się, jak wykorzystać pojazdy autonomiczne w transporcie. Owszem, auto bez kierowcy dostarczy przesyłkę. Tyle że trzeba ją jeszcze przekazać zamawiającemu, więc człowiek i tak jest potrzebny. Firma Continental znalazła jednak rozwiązanie.

Kurier przyszłości to według Continental autonomiczne auto, na pokładzie którego znajdą się... psy-roboty. To właśnie one dostarczą paczki pod wskazany adres. Patrząc na rozwój technologii, nie ma obaw, że robot nie poradzi sobie z dostarczeniem paczki na dwunaste piętro.

Materiały prasowe
Podziel się
WP

Możemy się jedynie zastanawiać, jak zareagują na nowoczesnego listonosza psy-roboty od Sony.

CES 2019: robot od Sony w domu, robot od Continental w pracy

WP

Jak pisze Jakub Wątor, redaktor naczelny WP Tech będący w Las Vegas na targach CES 2019, mały, elektroniczny piesek od japońskiej firmy robi tam furorę. Potrafi szczekać, przynosić piłkę, robić maślane oczy, gdy się go pogłaszcze. - A gdy już nauczy się twojego głosu, potrafi z radością przybiec pod drzwi, kiedy wracasz z pracy - tłumaczy Alice Huang z Sony Electronics. Nie wiemy tylko, czy będzie też warczał na psa-robota, jak prawdziwy pies na kuriera.

Continental pokazał przyszłość dostarczania paczek, ale nie powiedział, kiedy wizja stanie się rzeczywistością. Do takich zapowiedzi musimy podchodzić z dystansem. Amazon w 2013 roku zapowiadał, że paczki dostarczać będą drony już za 4–5 lat. Czyli dziś ich wizja już powinna być zrealizowana, tymczasem kurierzy dalej mają ręce pełne roboty.

WP

Wówczas zastanawiano się - pół żartem, pół serio - gdzie paczki będą lądować. Balkon wydawał się rozsądną opcją, ale co z tymi, którzy takiego miejsca nie mają? Wydaje się więc, że pomysł Continental ma więcej sensu. Ale to raczej wcale nie oznacza, że bliżej mu do realizacji.

CES 2019: przyszłość jest teraz

WP

Oczywiście można żartować, że Continental odleciał, ale podoba mi się próba przewidywania przyszłości przez technologiczne firmy na CES 2019. Bell Helicopters zaprezentował makietę latającej taksówki. Ogromna maszyna z czterema dużymi śmigłami to powrót do czasów, kiedy naprawdę wierzyliśmy, że wizje rodem z science-fiction mogą się spełnić. W ostatnich latach realizowały się głównie te negatywne, więc miło, że wreszcie ktoś próbuje tchnąć życie w bardziej optymistyczne

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP