Trwa ładowanie...
d1l3pbo

Chiny. Naukowcy połączyli geny świni i małpy. Fatalny wynik eksperymentu

Chińczycy stworzyli hybrydowy organizm, łączący komórki świń oraz małp. I chociaż eksperymentu dokonano w dobrej wierze, to wywołał ogromne poruszenie nawet w naukowym świecie. To też nie pierwsza tego typu próba chińskich naukowców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prosięta przetrwały zaledwie kilka dni
Prosięta przetrwały zaledwie kilka dni (Tang Hai)
d1l3pbo

Na świat przyszły dwa prosięta, które częściowo posiadały komórki makaka jawajskiego, zwanego też krabożernym. Genetycznie modyfikowane zwierzęta nie były jednak w stanie przetrwać. Zmarły po zaledwie tygodniu życia. Chińczycy uznali to za sukces, ale reszta świata nauki niekoniecznie popiera ich eksperyment.

Mimo że część komórek świni została zastąpiona komórkami makaka, zwierzęta wyglądały zupełnie normalnie. Cały proces zajął chińskim naukowcom wiele pracy. Spośród aż 4000 modyfikowanych zarodków, narodziło się zaledwie 10 świń. A tylko dwie z nich były faktycznie tzw. chimerami.

Ich organizmy nie były w stanie przetrwać. Naukowcy wykryli cały szereg zaburzeń. Chimeryczne prosięta miały problemy z pracą serca, wątroby, śledziony, płuc a także skóry. Najważniejsze organy nie dawały rady pracować w wyniku sztucznej mutacji genetycznej. A komórek małp wcale nie było wiele, bo od 1000 do 10 tys. razy mniej.

d1l3pbo

Zobacz też: Nowy eksperyment. Naukowcy chcą połączyć DNA człowieka i owcy

Projekt tworzenia mieszanych gatunków ma na celu jednak wielki cel. Chińscy naukowcy w ten sposób chcą ratować ludzi. Konkretniej, jest to pewnego rodzaju eksperyment, który ma na celu rozwijanie ludzkich narządów w organizmach zwierząt. Szczególnie tych, o które najciężej.

Źródło: NewSciencist

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1l3pbo

Podziel się opinią

Share
d1l3pbo
d1l3pbo
Więcej tematów