Trwa ładowanie...
d1ad272

Chińczycy przetestowali nowy rodzaj broni. Ich "waverider" osiągnął prawie sześć prędkości dźwięku

Chińczycy nie ustępują w walce na arenie międzynarodowej. Z powodzeniem przetestowali nowy rodzaj broni. Charakteryzuje się ogromną prędkością i możliwością zmiany trajektorii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bezzałogowa maszyna osiągnęła prędkość Mach 5,5
Bezzałogowa maszyna osiągnęła prędkość Mach 5,5 (Wikimedia Commons CC BY)
d1ad272

Podczas, gdy prezydent Stanów Zjednoczonych namawia Koreę Północną do rozbrojenia atomowego, Chińska Republika Ludowa stawia coraz śmielsze kroki. Przetestowano nowy rodzaj broni, który może być zabójczo niebezpieczny.

Nowa broń Chińczyków może osiągać prędkość blisko sześć razy szybszą od dźwięku. Podczas ostatniego testu osiągnięto 7344 km/h, oraz 30 km n.p.m. Oprócz tego, pocisk może w dowolnym miejscu i momencie zmienić swoją trajektorię. To dosyć banalne rozwiązanie, ale jednocześnie wyjątkowo groźne. Nigdy nie ma pewności, dokąd pocisk może zmierzać.

d1ad272

Mimo możliwości przenoszenia głowic nuklearnych, na szczęście Chińczycy planują wykorzystać nowy pocisk jako element tarczy antyrakietowej. Testowy obiekt wystrzelono z mobilnej wyrzutni, co oznacza, że można go umieszczać na pojazdach.

Maszynę nazwano "Starry Sky-2". Może być elementem systemów antyrakietowych jak i pociskiem balistycznym, zdolnym do przebicia się przez systemy obronne przeciwnika.

Wideo z testu Starry Sky-2 przeprowadzonego w północno-zachodnich Chinach pokazało, że maszyna została wystrzelona w wielostopniowej rakiecie. Pocisk następnie oddzielił się od wstępnej wyrzutni, i odpalił silnik główny. W krótkim czasie maszyna osiągnęła prędkość około Mach 5,5. Następnie wykonał kilka manewrów, które udowodniły jego możliwości zmiany trajektorii.

Za stworzenie Starry Sky-2 odpowiedzialna jest Chińska Akademia Aerodynamiki Lotniczej w Londynie. Jest obiektem typu "waverider", czyli hipersoniczną maszyną. Są projektowane na kształt strzały, i wykorzystują fale uderzeniowe, tworzone przez ich hipersoniczną prędkość.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ad272

Podziel się opinią

Share
d1ad272
d1ad272
Więcej tematów