CES 2009: chłodziwo jak olej rycynowy

CES 2009: chłodziwo jak olej rycynowy

08.01.2009 14:32, aktual.: 08.01.2009 14:59

Firma Hardcore Computer wyprodukowała nowy płyn chłodzący o nazwie Core Coolant, przeznaczony do chłodzenia komponentów komputera. Chłodziwo zostało stworzone na potrzeby wydajnej konfiguracji dla graczy o nazwie Reactor Extreme, jednak firma ma nadzieję zainteresować swoim wynalazkiem także inne branże IT.

Chłodziwo Core Coolant firmy Hardcore Computer powstaje z produktów ubocznych towarzyszących przetwarzaniu ropy naftowej. Płyn chłodzący jest niepalny i oczywiście nie przewodzi prądu. Chad Attlesey, kierownik technologiczny firmy Hardcore Computer twierdzi, że chłodziwo można nawet z powodzeniem pić, tyle, że... smakuje jak olej rycynowy. Chad dobrze wie o czym mówi, bowiem zmuszony został do wypicia Core Coolant podczas demonstracji na konferencji w Las Vegas.

Obraz
© (fot. IDG)

Płyn został stworzony na potrzeby najmocniejszego komputera rodziny Reactor o nazwie Extreme. Komputer wyposażony jest w procesor Intel Core 2 Extreme QX9650 3 GHz, trzy karty graficzne Nvidia GeForce GTX 280, 4 GB RAM i wymaga dwóch zasilaczy o mocy 650 W. Cena tak wyposażonego Reactor Extreme to jedyne... 6462 USD, choć przy odpowiednim doborze podzespołów może ona sięgnąć nawet 10 tysięcy USD. Aby zapewnić odpowiednie chłodzenie dla tego potwora, podzespoły zanurza się w około 18 litrach chłodziwa Core Coolant i oddziela od świata osłoną stworzoną z tego samego materiału, co zasłony na twarz w kaskach astronautów.

Po "suchej" stronie komputera odprowadzaniem ciepła dodatkowo zajmuje się radiator stworzony specjalnie na potrzeby Reactor Extreme.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)