CEO Huawei zachwala Apple i przyznaje, że sam kupuje iPhone'y bliskim

CEO Huawei zachwala Apple i przyznaje, że sam kupuje iPhone'y bliskim

CEO Huawei zachwala Apple i przyznaje, że sam kupuje iPhone'y bliskim
Źródło zdjęć: © WP.PL | Bolesław Breczko
27.05.2019 12:27

Z ust dyrektora generalnego i założyciela Huawei padły kontrowersyjne słowa. Wypowiedział się on bardzo pozytywnie o swoim amerykańskim konkurencie. Ren Zhengfei pochwalił ekosystem Apple i stwierdził, że nie zamierza bojkotować marki na rynku chińskim.

Od pewnego czasu Chiny i Stany Zjednoczone mocno rywalizują ze sobą na tle gospodarczym na czym cierpi branża technologiczna i marka Huawei. W ramach rewanżu wielu wpływowych Chińczyków proponuje bojkot amerykańskiego giganta - Apple. Jednak w wywiadze udzielonym serwisowi Bloomberg, Ren Zhengfei założyciel i dyrektor generalny Huawei broni swojego amerykańskiego konkurenta.

- "Apple jest wiodącą firmą na świecie. Gdyby nie było Apple, nie byłoby mobilnego internetu" - powiedział Ren Zhengfei. - "Apple jest moim nauczycielem, wprowadza postęp, jako student, dlaczego miałbym się sprzeciwiać mojemu nauczycielowi?". W rozmowie pada więcej kontrowersyjnych stwierdzeń jak chociażby to, że będąc za graniczą CEO Huawei kupuje dla swoich bliskich iPhone'y czy chwaląc ekosystem Apple i iOS.

Jednocześnie mówi o tym, że nie powinno się wybierać rodzimej marki, jeżeli nie uważa się jej za najlepszą, dlatego też nie czuje potrzeby, by Chińczycy w ramach "protestu" kupowali jedynie smartfony Huawei. Padają słowa: "Miłość do rodzimej marki nie musi być jednoznaczna z miłością do jej smartfonów".

Obraz
© Materiały prasowe

Huawei odnotował ponad 40% wzrost sprzedaży swoich smartfonów w Chinach pod koniec pierwszego kwartału tego roku, podczas gdy Apple zanotował spadek rzędu prawie 30% w tym samym okresie. Jednocześnie Chiny wciąż pozostają jednym z najważniejszych rynków zbytu dla Apple. Dyrektor generalny Apple, Tim Cook powiedział, że Waszyngton i Pekin powinny wznowić rozmowy na temat wymiany gospodarczej pomiędzy oboma krajami. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ Apple może stać się kolejną ofiarą w wojnie handlowej prowadzonej pomiędzy Chinami a USA.

Wojna handlowa. "USA mają wiele racji w kontaktach z Chinami"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)