Trwa ładowanie...
d184xhw

Boeing będzie budował działa laserowe z General Atomics

Dwie amerykańskie firmy z sektora obronnego, Boeing i General Atomics weszły we współpracę w celu budowy przeciwlotniczego działa laserowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Działo laserowe umieszczone na pojeździe terenowym
Działo laserowe umieszczone na pojeździe terenowym
d184xhw

13 października firmy Boeingi General Atomics oznajmiły rozpoczęcie współpracy, w ramach której zbudują działo laserowe o mocy 100 kilowatów z możliwością rozbudowania go do mocy 250 kw. Broń ma być możliwa do zainstalowania na istniejących platformach (pojazdy, okręty) lub działać niezależnie.

General Atomics będzie odpowiedzialne za laser, baterie i system chłodzenia, a Boeing dostarczy oprogramowanie oraz system celowania do namierzania i śledzenia celów.

d184xhw

Jest to kolejny projekt broni laserowej rozwijany przez Siły Zbrojne Stanów Zjednoczonych. Nad podobną bronią o roboczej nazwie HEL TVD pracują też firmy Lockheed Martin i Dynetics, które budują laser o mocy 100 kw z możliwością rozwinięcia jej do 300 kw.

Nowa klasa broni laserowych ma przede wszystkim służyć obronie przed szybko poruszającymi się pociskami powietrze-ziemia oraz przeciwko lotnictwu przeciwnika. Przewagą laserów nad pociskami konwencjonalnymi w tej roli jest prawie natychmiastowy kontakt z celem (z prędkością światła).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d184xhw

Podziel się opinią

Share
d184xhw
d184xhw
Więcej tematów