Boeing 737 MAX. Indonezyjczycy podają przyczyny katastrofy. Winny m.in. nadzór USA

Boeing 737 MAX. Indonezyjczycy podają przyczyny katastrofy. Winny m.in. nadzór USA

Boeing 737 MAX. Indonezyjczycy podają przyczyny katastrofy. Winny m.in. nadzór USA
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy
23.09.2019 12:38

Indonezyjscy śledczy obwiniają projekt Boeinga 737 MAX i braki w nadzorze USA w raporcie o katastrofie Lion Air. Eksperci w przyczynie tragedii upatrują również szereg błędów w działaniach pilota. Raport nie jest ostateczny.

Eksperci z Indonezji ustalili, że głównymi przyczynami katastrofy Boeinga 737 MAX linii lotniczej Lion Air były problemy przy projektowaniu samolotu oraz braki w nadzorze nad przestrzeganiem przepisów lotniczych - poinformowała gazeta Wall Street Journal.

Według indonezyjskich śledczych centralną rolę w katastrofie Boeinga 737 MAX w październiku 2018 roku odegrały przede wszystkim luki projektowe oraz zły nadzór USA nad przestrzeganiem przepisów lotniczych. Eksperci dodają, że do ogromnej tragedii przyczyniła się także masa błędów w działaniach pilota oraz braki w obsłudze technicznej.

Według informacji Wall Street Journal indonezyjski raport nie jest ostateczny. Jego finalna wersja zostanie opublikowana w listopadzie.

Samolot Boeing 737 MAX 8 Lion Air, lecący 29 października 2018 roku z Dżakarty na jedną z wysp w pobliżu Sumatry, 13 minut po starcie spadł do morza w pobliżu zachodniej Jawy. Na pokładzie znajdowało się ośmiu członków załogi i 181 pasażerów, w tym troje dzieci.

W ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy na świecie miały miejsce dwie wielkie katastrofy lotnicze z udziałem Boeinga 737 MAX. Zginęło w nich łącznie 346 osób. Do ostatniej doszło 10 marca 2019 roku w Etiopii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)