Boeing 737 MAX. Indonezyjczycy podają przyczyny katastrofy. Winny m.in. nadzór USA

Boeing 737 MAX. Indonezyjczycy podają przyczyny katastrofy. Winny m.in. nadzór USA
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy

23.09.2019 12:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Indonezyjscy śledczy obwiniają projekt Boeinga 737 MAX i braki w nadzorze USA w raporcie o katastrofie Lion Air. Eksperci w przyczynie tragedii upatrują również szereg błędów w działaniach pilota. Raport nie jest ostateczny.

Eksperci z Indonezji ustalili, że głównymi przyczynami katastrofy Boeinga 737 MAX linii lotniczej Lion Air były problemy przy projektowaniu samolotu oraz braki w nadzorze nad przestrzeganiem przepisów lotniczych - poinformowała gazeta Wall Street Journal.

Według indonezyjskich śledczych centralną rolę w katastrofie Boeinga 737 MAX w październiku 2018 roku odegrały przede wszystkim luki projektowe oraz zły nadzór USA nad przestrzeganiem przepisów lotniczych. Eksperci dodają, że do ogromnej tragedii przyczyniła się także masa błędów w działaniach pilota oraz braki w obsłudze technicznej.

Według informacji Wall Street Journal indonezyjski raport nie jest ostateczny. Jego finalna wersja zostanie opublikowana w listopadzie.

Samolot Boeing 737 MAX 8 Lion Air, lecący 29 października 2018 roku z Dżakarty na jedną z wysp w pobliżu Sumatry, 13 minut po starcie spadł do morza w pobliżu zachodniej Jawy. Na pokładzie znajdowało się ośmiu członków załogi i 181 pasażerów, w tym troje dzieci.

W ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy na świecie miały miejsce dwie wielkie katastrofy lotnicze z udziałem Boeinga 737 MAX. Zginęło w nich łącznie 346 osób. Do ostatniej doszło 10 marca 2019 roku w Etiopii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także