Blue Origin rozpocznie erę kosmicznej turystyki. Pierwsze bilety sprzedadzą już za rok

Blue Origin rozpocznie erę kosmicznej turystyki. Pierwsze bilety sprzedadzą już za rok
Źródło zdjęć: © Youtube.com | Blue Origin
Arkadiusz Stando

26.06.2018 09:30, aktual.: 26.06.2018 09:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szef Amazona nie ma zamiaru spoczywać na laurach. Kilka dni temu przedstawiciel jego firmy kosmicznej Blue Origin zapowiedział, że niebawem odbędzie się pierwszy lot pasażerski ich maszyny New Shepard. Natomiast za rok planują sprzedać pierwsze bilety w kosmos.

Mogłoby się wydawać, że to SpaceX zdominuje biznes kosmiczny, i będzie pierwszą firmą oferującą turystyczne loty w kosmos. Jednak firma Elona Muska skupiła się bardziej na przewozie ładunków kosmicznych, głównie satelitów. Dało to czas Jeffowi Bezosowi na rozwój własnej rakiety zdolnej do przewozu pasażerów.

Blue Origin w zeszłym roku zaprezentował wnętrze modułu turystycznego dla swojej rakiety. Wówczas pierwszy pasażerski lot zapowiadali na marzec 2018 roku, do dziś to nie doszło do skutku. Jednak nie powstrzymuje to Blue Origin przez rozpoczęciem sprzedaży biletów w 2019 roku.

Nie mają jeszcze pewności, ale twierdzą, że polecą. Serwis SpaceNews dokopał się do niedawnego oświadczenia wiceprezesa Blue Origin, Roba Meyersona. Brzmi to tak, jakby loty załogowe były już tuż za rogiem. "Spodziewamy się rozpocząć sprzedaż w 2019 roku" - mówił Meyerson. Jednak firma nie zadecydowała jeszcze, ile będą kosztować bilety.

Tymczasem kiedy SpaceX uśpiło swoje zamiary, a Blue Origin wydaje się przysypiać, do gry wchodzi kolejny gracz. W przeciwieństwie do Bezosa i Muska, Richard Branson pracuje nad statkiem kosmicznym, który wystartuje z samolotu, a po udanej wycieczce w kosmos wyląduje na pasie startowym. To VSS Unity od firmy Virgin Galactic, który przeszedł niedawno kolejny udany lot testowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także