Drugi udany start supersonicznego statku kosmicznego VSS Unity. Jego możliwości wydają się nierealne

Drugi udany start supersonicznego statku kosmicznego VSS Unity. Jego możliwości wydają się nierealne

Drugi udany start supersonicznego statku kosmicznego VSS Unity. Jego możliwości wydają się nierealne
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Arkadiusz Stando
05.06.2018 15:42, aktualizacja: 06.06.2018 18:55

Firma kosmiczna Richarda Bransona przeprowadziła drugą udaną próbę lotu i lądowania potężnego statku kosmicznego VSS Unity. Maszyna startuje ze "statku matki" i ląduje samodzielnie na lotnisku.

Kolejna udana próba startu pokazuje, że niedługo Virgin Galactic's zabierze swoich klientów na granicę przestrzeni kosmicznej, a potem gładko wyląduje wraz z nimi na Ziemi.

Najnowsze nagranie lotu maszyny Virgin Galactic pokazuje jak VSS Unity opuszcza uprząż samolotu WhiteKnightTwo. Następnie odpala silnik rakietowy i rozpędza się do prędkości Mach 1,9 osiągając wysokość 35 km nad Ziemią. Po czym zaczyna swobodnie opadać i ląduje na lotnisku na Pustyni Mojave.

Virgin Galactic sprzedaje miejsca na pokładzie statku kosmicznego za 250 tys. dolarów. Mimo, że VSS Unity nie został jeszcze dopracowany, już sprzedano 650 biletów. Statek wymaga jeszcze wielu testów, zanim zostanie mu przekazany atest bezpieczeństwa.

Dwa najnowsze udane loty testowe są ogromnym sukcesem dla Virgin Galactic. Szczególnie po ostatnim wypadku pierwszego modelu SpaceShipTwo w 2014 roku, w którym zginął pilot, a drugi opuścił go w stanie krytycznym. Wstępnie nastawiano się na lot pasażerski jeszcze w tym samym roku co wypadek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)