Trwa ładowanie...

Jeff Bezos wystrzelił rakietę New Sheppard. Nieprzerwane sukcesy Blue Origin

Rakieta szefa Amazon oraz Blue Origin po raz ósmy poleciała w kosmos z bazy w West Texas. Po raz siódmy z rzędu udało się bezpiecznie wylądować na Ziemi. Firma cieszy się nieprzerwanym pasmem sukcesów.

Share
Jeff Bezos wystrzelił rakietę New Sheppard. Nieprzerwane sukcesy Blue Origin
Źródło: Blue Origin
d3h4pi6

Tym razem na pokładzie lotu suborbitalnego na pokładzie New Shpard znalazł się manekin, oraz ładunki komercyjne, przeznaczone do testów w warunkach mikrograwitacji. Wśród nich znalazły się systemy podtrzymywania życia oraz nawet Wi-Fi. Start był nieco opóźniony przez warunki pogodowe i odbył się w niedzielę 29 kwietnia, o godzinie 19:06 polskiego czasu.

Rakieta New Shepard debiutowała w 2015 roku. Pierwszy lot był udany, ale nie udało się odzyskać maszyny. Od tego czasu firma osiągała już same sukcesy, to nieprzerwana seria lotów i lądowań rakiety. Ostatni start był drugim lotem nowego, zmodyfikowanego egzemplarza rakiety. Została wyposażona w silnik BE-3 i kapsułę Crew Capsule 2.0 z większymi oknami. Wiąże się to z planami kosmicznej turystyki, jaką chce rozpocząć firma.

New Shepard wzniosła się na wysokość 107 km, to tyle, ile Jeff Bezos od niej oczekiwał, jak informuje na Twitterze. Rakieta bezpiecznie powróciła na lądowisko około 3km od miejsca startu. Chwilę po niej, na spadochronach wylądowała kapsuła pasażerska.

d3h4pi6

Podziel się opinią

Share
d3h4pi6
d3h4pi6
Więcej tematów