Trwa ładowanie...
d4mx895

Amunicja z Polski na Białorusi? Ministerstwo Obrony Narodowej komentuje

Na Białorusi strzelano polskimi nabojami? Takie informacje przedstawił za pośrednictwem mediów społecznościowych Sławomir Sierakowski, wstawiając do sieci zdjęcie łuski z napisem "Made in Poland". Do sprawy odniosło się Ministerstwo Obrony Narodowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ministerstwo Obrony Narodowej dementuje doniesienia
Ministerstwo Obrony Narodowej dementuje doniesienia (MON)
d4mx895

Na Białorusi od kilku dni trwają protesty mieszkańców, którzy nie zgadzają się z przedstawionymi przez Centralną Komisję Wyborczą wynikami wyborów prezydenckich. Zdecydowane zwycięstwo (ponad 80 procent) urzędującego prezydenta Alaksandra Łukaszenki jest ich zdaniem sfałszowane, dlatego po raz pierwszy w historii zdecydowali się tak liczną grupą okazać swój sprzeciw. Władze kraju w celu spacyfikowania protestujących wysłały na ulice wojsko, milicję i jednostki OMON.

Internet obiegły szokujące informacje, jakoby służby białoruskie strzelały do manifestujących z polskiej amunicji. Autorem doniesień jest redaktor naczelny "Krytyki Politycznej" Sławomir Sierakowski. - Uwaga! Wczoraj w nocy uzbrojeni OMON-owcy podczas protestów prze metrze na stacji Puszkinskaja strzelali do nas polskimi pociskami - pisał na Facebooku publicysta. Pod postem umieścił fotografię łuski, na której widnieje napis "Made in Poland".

- Na jednym boku jest napis ONS 2000 - 70, na drugim Made in Polska, a na kryzie FAM 12 Pionki - opisuje przebywający w Mińsku Sierakowski. Swoje znalezisko komentuje następującymi słowami: "Polsce grozi międzynarodowa kompromitacja".

Czy mogę nagrywać policjantów podczas interwencji? Odpowiadamy

MON dementuje

Głos w sprawie zabrało Ministerstwo Obrony Narodowej. - Stanowczo dementujemy. MON nie sprzedawał ani uzbrojenia, ani amunicji na Białoruś - czytamy w komunikacie resortu zamieszczonym na Twitterze.

  Twitter
(Twitter)

Zobacz także: Białoruś: Ludzie pozostają bez internetu. Prezydent tłumaczy, że to prowokacja

d4mx895

Podziel się opinią

Share
d4mx895
d4mx895
Więcej tematów