Bardzo komfortowa klawiatura dla profesjonalistów

Bardzo komfortowa klawiatura dla profesjonalistów

Bardzo komfortowa klawiatura dla profesjonalistów
Źródło zdjęć: © guru-board.com
09.02.2010 23:46

Niemiecka firma Absolute Software GmbH zaprojektowała nową klawiaturę – model GURUBoard, ze zintegrowanym manipulatorem służącym do sterowania kursorem myszy. Dodatkowo standardowe strzałki...

Szybkie, wygodne i bezwzrokowe pisanie na komputerowej klawiaturze wymaga odpowiedniego ułożenia dłoni. Chyba najpopularniejszą techniką jest wykorzystanie przy tym wszystkich dziesięciu palców, z których te wskazujące, w początkowej pozycji, są ułożone odpowiednio nad klawiszami F oraz J. Niestety efektywne pisanie na standardowej klawiaturze jest utrudnione, gdyż wymaga ciągłego odrywania rąk – np. w celu użycia strzałek kursorów czy obsługi myszy.

Niemiecka firma Absolute Software GmbH zaprojektowała nową klawiaturę –. model GURUBoard, ze zintegrowanym manipulatorem służącym do sterowania kursorem myszy. Dodatkowo standardowe strzałki kursorów mają w niej zostać zaadaptowane do zaproponowanego układu klawiszy. Wszystko to ma zapewnić efektywne pisanie. Ciekawostką mają być trzy wersje przycisków różniących się mechanizmem oraz skokiem klawiszy.

GURUBoard została zaprojektowana specjalnie z myślą o profesjonalistach, którzy podczas codziennej pracy z komputerem bardzo intensywnie pracują nad tekstem (np. programiści, pisarze). Klawiatura ma trafić na rynek w czwartym kwartale 201. roku. Niestety jak na razie jej cena nie jest jeszcze znana. Na stronie producenta już teraz dostępny jest specjalny konfigurator, który umożliwia stworzenie własnej, wirtualnej wersji kolorystycznej.
Więcej na http://www.guru-board.com...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)