Australia w ogniu. Wielki sukces akcji Celeste Barber. Zebrano rekordową kwotę

Australia w ogniu. Wielki sukces akcji Celeste Barber. Zebrano rekordową kwotę

Australia w ogniu. Wielki sukces akcji Celeste Barber. Zebrano rekordową kwotę
Źródło zdjęć: © Youtube.com
07.01.2020 10:09, aktualizacja: 07.01.2020 12:47

Australia wciąż płonie, a strażacy wraz z wolontariuszami robią wszystko, by powstrzymać potężny ogień. Aktorka Celeste Barber zorganizowała dla nich specjalną zbiórkę pieniędzy. W ciągu trzech dni zebrano łącznie ponad 25 milionów dolarów.

Pożary w Australii nie ustają. Potężny ogień pochłonął ponad 8 milionów hektarów, zniszczył tysiące budynków i pozostawił bez prądu wielu mieszkańców. Żywioł zabił już 25 osób, a około 30 kolejnych nadal uznaje się za zaginione. Ogromna tragedia spotkała także zwierzęta - zginęło ich już ponad pół miliarda.

W akcję gaszenia pożarów zaangażowało się wielu strażaków i wolontariuszy. W internecie krąży masa materiałów wideo, na których widać, jak funkcjonariusze poświęcają się w walce z żywiołem, często narażając swoje zdrowie, a nawet życie. Ich bohaterska postawa została doceniona przez ludzi z całego świata. W ciągu trzech dni zebrali dla nich ponad 25 milionów dolarów.

Zbiórka w internecie

W piątek 3 stycznia australijska komiczka Celeste Barber za pośrednictwem Facebooka zapoczątkowała zbiórkę pieniędzy dla strażaków. - Pomóżcie jakkolwiek możecie. To przerażające - napisała na swoim profilu. Pieniądze z akcji zostaną przekazane Straży Pożarnej Nowej Południowej Walii oraz na Fundusz Darów dla Straży Granicznej. Wciąż można przyłączyć się do zbiórki.

Zapewne nikt, włącznie z samą inicjatorką akcji, nie spodziewał się, że zbiórka osiągnie tak ogromną popularność. Od 3 stycznia do momentu nzebrano już około 25,5 miliona dolarów (prawie 97 milionów złotych). Do osiągnięcia celu brakuje już zaledwie 2,5 mln dol.

Według danych opublikowanych na Facebooku, łączna liczba osób, która zaangażowała się w akcję przekroczyła ponad 900 tysięcy. Wśród nich znalazła się m.in. znana aktorka Nicole Kidman. Gwiazda takich filmów jak "Godziny" i "Wzgórze nadziei" urodziła się w Honolulu, jednak w wieku czterech lat przeprowadziła się do Sydney w Australii. Jedna z ikon współczesnego kina przekazała na walkę z pożarami pół miliona dolarów.

Organizatorka akcji, Celeste Barber jest niezwykle aktywna w mediach społecznościowych i na bieżąco relacjonuje tragiczne wydarzenia z Australii. Popularna komediantka w związku pożarami została ewakuowana z miasta Eden w Nowej Południowej Walii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)