Trwa ładowanie...
wiadomości

Australia pokazuje szokujące liczby. 480 milionów zwierząt zginęło w pożarach

Ekolodzy z University of Sydney oszacowali, że około 480 milionów ssaków, ptaków i gadów zginęło, bezpośrednio lub pośrednio, przez niszczycielskie pożary. A wśród nich 8 tysięcy koali, które najprawdopodobniej spłonęły w regionie Mid North Coast, na północ od Sydney.

Share
Australia pokazuje szokujące liczby. 480 milionów zwierząt zginęło w pożarach
Źródło: Youtube.com
d3a3bwl

Region leżący około 240 mil na północ od Sydney jest największym domem australijskich koali. Sugeruje się, że jest ich tam blisko 28 000. Niestety ta liczba zmalała o co najmniej 30 proc., informuje minister środowiska Sussan Ley. Naturalne siedliska koali zostały totalnie zniszczone w tej części regionu.

"Dowiemy się więcej, kiedy pożary się uspokoją i będzie można dokonać właściwej oceny" - dodała minister. W całym kraju szaleje około 100 pożarów, które pochłonęły do tej pory ponad pięć milionów hektarów ziemi. Dziewięć osób zginęło, a setki domów zostało zrównanych z ziemią.

Do najbardziej uszkodzonych regionów należą rezerwaty przyrody na obszarze światowego dziedzictwa Wielkich Gór Błękitnych oraz części Lasów Deszczowych Gondwany. Istniały od czasów dinozaurów i są najbardziej rozległym obszarem subtropikalnych lasów deszczowych na świecie.

Źródło: standard.co.uk

d3a3bwl

Podziel się opinią

Share
d3a3bwl
d3a3bwl
Więcej tematów