Australia. Katastrofa samolotu gaśniczego. Nie żyją trzy osoby

Australia. Katastrofa samolotu gaśniczego. Nie żyją trzy osoby
Źródło zdjęć: © Youtube.com

23.01.2020 14:10

Samolot typu C-130 Hercules rozbił się podczas gaszenia pożarów na górzystym terenie w stanie Nowa Południowa Walia w Australii. W wyniku katastrofy zginęły trzy osoby - poinformowała lokalna straż pożarna.

Australijska straż pożarna poinformowała, że kontakt z samolotem gaśniczym typu C-130 Hercules utracono po godzinie 14:00 lokalnego czasu, kiedy maszyna znajdowała się w górskim rejonie Snowy Monaro w stanie Nowa Południowa Walia. Przez kilka godzin trwały intensywne poszukiwania, które były utrudnione ze względu na słabą widoczność.

Wrak samolotu odnaleziono na północ od Gór Śnieżnych. Lokalne władze potwierdziły, że w wyniku katastrofy zginęły trzy osoby znajdujące się na pokładzie maszyny. Jak na razie nie jest znana ich tożsamość. Z relacji świadków wydarzenia wynika, że bezpośrednio po wybuchu, nad miejscem zdarzenia uniosła się sporej wielkości "kula ognia". Przyczyny tragedii nie są jeszcze znane.

Choć skala pożarów w Australii jest już zdecydowanie mniejsza, silne wiatry i wzrastająca temperatura nadal podsycają ogień na terenie lasów i zarośli w sąsiedztwie stolicy kraju, Canberry.

Władze stolicy Australii ostrzegły mieszkańców wschodniej części miasta, aby pozostali w domach, gdyż jest jest już zbyt późno na ewakuację.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)