Australia może liczyć na wsparcie. Największa zbiórka w historii Facebooka

Australia może liczyć na wsparcie. Największa zbiórka w historii Facebooka
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

10.01.2020 10:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Facebooka zorganizowali już ok. 19 tys. akcji mających na celu pomoc w ugaszeniu ogromnych pożarów, które od miesięcy niszczą Australię. W nierówną walkę z żywiołem zaangażowali się ludzie z ponad 75 krajów. Świat pokazuje, że nie jest obojętny.

Największe pożary w historii Australii niosą za sobą fatalne skutki. Od października ubiegłego roku potężny żywioł zabił co najmniej 27 osób, a według ekspertów z Uniwersytetu w Sydney, ogień mógł spowodować śmierć nawet miliarda zwierząt. Zniszczonych zostało ponad dwa tysiące budynków, a łączna powierzchnia strawiona przez pożary wynosi ponad 10,3 miliona hektarów.

W nierówną walkę z zatrważającym żywiołem zaangażowanych jest wiele australijskich strażaków i wolontariuszy. Pomoc dla Australii napływa także z różnych zakątków świata. Społeczeństwo pokazuje, że nie potrafi przejść obojętnie obok tak kolosalnej tragedii i bierze udział w różnego rodzaju akcjach.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych organizowane są niezliczone zbiórki pieniędzy na pomoc Australii. Na facebookowych profilach australijskich fundacji, ogrodów zoologicznych, szpitali, a także organizacji rządowych oraz pozarządowych można znaleźć komplet informacji o wpłatach. Łącznie od listopada utworzono ponad 19 tysięcy zbiórek, które wsparły konta ponad 250 organizacji. Pieniądze napłynęły jak dotąd od ludzi z ponad 75 krajów świata.

Rekordowa zbiórka Celeste Barber

Jedną z najpopularniejszych facebookowych akcji bez wątpienia jest ta, która została zorganizowana przez australijską komiczkę Celeste Barber. Na apel aktorki o finansowe wsparcie odpowiedziało ponad 1,23 miliona osób, którzy w sumie przekazali już ponad 126 milionów złotych. Środki zostaną przekazane fundacji Trustee for NSW Rural Fire Service & Brigades Donations Fund. Zbiórka pobiła wszelkie możliwe rekordy, stając się jednocześnie największą w historii Facebooka.

Kolejną akcją, która cieszy się ogromnym powodzeniem jest zbiórka na rzecz NSW Wildlife Information and Rescue Service. Zaangażowało się w nią ponad 277 tysięcy osób, wpłacając łącznie prawie 34 miliony złotych. Wiele zbiórek organizowanych jest także na najpopularniejsze australijskie ZOO, ludzie chętnie biorą też udział w symbolicznej adopcji misiów koala z Koala Hospital Port Macquire.

Swój wkład w pomoc dla Australii ma również sam Facebook, który wyrównał sumę darowizn przekazanych przez GlobalGiving do wysokości miliona dolarów australijskich.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)