Australia może liczyć na wsparcie. Największa zbiórka w historii Facebooka

Australia może liczyć na wsparcie. Największa zbiórka w historii Facebooka10.01.2020 10:38
Australia może liczyć na wsparcie. Największa zbiórka w historii Facebooka
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

Użytkownicy Facebooka zorganizowali już ok. 19 tys. akcji mających na celu pomoc w ugaszeniu ogromnych pożarów, które od miesięcy niszczą Australię. W nierówną walkę z żywiołem zaangażowali się ludzie z ponad 75 krajów. Świat pokazuje, że nie jest obojętny.

Największe pożary w historii Australii niosą za sobą fatalne skutki. Od października ubiegłego roku potężny żywioł zabił co najmniej 27 osób, a według ekspertów z Uniwersytetu w Sydney, ogień mógł spowodować śmierć nawet miliarda zwierząt. Zniszczonych zostało ponad dwa tysiące budynków, a łączna powierzchnia strawiona przez pożary wynosi ponad 10,3 miliona hektarów.

W nierówną walkę z zatrważającym żywiołem zaangażowanych jest wiele australijskich strażaków i wolontariuszy. Pomoc dla Australii napływa także z różnych zakątków świata. Społeczeństwo pokazuje, że nie potrafi przejść obojętnie obok tak kolosalnej tragedii i bierze udział w różnego rodzaju akcjach.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych organizowane są niezliczone zbiórki pieniędzy na pomoc Australii. Na facebookowych profilach australijskich fundacji, ogrodów zoologicznych, szpitali, a także organizacji rządowych oraz pozarządowych można znaleźć komplet informacji o wpłatach. Łącznie od listopada utworzono ponad 19 tysięcy zbiórek, które wsparły konta ponad 250 organizacji. Pieniądze napłynęły jak dotąd od ludzi z ponad 75 krajów świata.

Rekordowa zbiórka Celeste Barber

Jedną z najpopularniejszych facebookowych akcji bez wątpienia jest ta, która została zorganizowana przez australijską komiczkę Celeste Barber. Na apel aktorki o finansowe wsparcie odpowiedziało ponad 1,23 miliona osób, którzy w sumie przekazali już ponad 126 milionów złotych. Środki zostaną przekazane fundacji Trustee for NSW Rural Fire Service & Brigades Donations Fund. Zbiórka pobiła wszelkie możliwe rekordy, stając się jednocześnie największą w historii Facebooka.

Kolejną akcją, która cieszy się ogromnym powodzeniem jest zbiórka na rzecz NSW Wildlife Information and Rescue Service. Zaangażowało się w nią ponad 277 tysięcy osób, wpłacając łącznie prawie 34 miliony złotych. Wiele zbiórek organizowanych jest także na najpopularniejsze australijskie ZOO, ludzie chętnie biorą też udział w symbolicznej adopcji misiów koala z Koala Hospital Port Macquire.

Swój wkład w pomoc dla Australii ma również sam Facebook, który wyrównał sumę darowizn przekazanych przez GlobalGiving do wysokości miliona dolarów australijskich.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)