Apple zamyka iTunes i rozbija go na usługi. Przecieki przed WWDC 2019

Apple zamyka iTunes i rozbija go na usługi. Przecieki przed WWDC 2019
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

03.06.2019 08:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

iTunes powstał 18 lat temu i zdecydowanie wyprzedzał swoje czasy oferując możliwość zakupienia muzyki w sieci. Teraz jednak Apple planuje zastąpić iTunes nowymi usługami, o których mamy więcej usłyszeć podczas Apple WWDC 2019, jak wynika z przecieków.

Już dzisiaj o godzinie 19:00 czasu polskiego będziemy mogli obejrzeć konferencję otwierającą Apple WWDC 2019. Jedną z najważniejszych nowości będzie nowy system iOS 13, ale najprawdopodobniej zaprezentowane nam zostaną również nowe usługi, które zastąpią iTunes.

Apple zastępuje iTunes - co nowego czeka użytkowników?

Profile na portalach społecznościowych iTunes nie były aktualizowane od kilku tygodniu, co może być znakiem, że Apple nie planuje już rozwijać tej usługi. Według plotek, które pojawiły się w sieci, najprawdopodobniej iTunes zostanie zastąpiony aplikacjami, które są już znane użytkownikom iPhone'ów - Apple Music, Apple TV and Podcasts.

Obraz
© Materiały prasowe

Już dziś, 3 maja na konferencji dla deweloperów Apple WWDC 2019 ma zostać ogłoszone zamknięcie iTunes. Na razie mowa jedynie o aplikacji, która będzie rozbita na trzy mniejsze, o których wspomnieliśmy powyżej. Ma to wynikać przede wszystkim z przeładowania treścią aplikacji iTunes, co powoduje pogorszenie jej działania.

Użytkownicy iTunes nie mają jednak powodów do obaw, ponieważ jak podaje Bloomberg - źródło przecieku, wszystkie dane mają być zsynchronizowane i przesłane do nowej aplikacji - Apple Music. Nie wiadomo jednak czy proces wyłączania aplikacji ma być natychmiastowy, czy iTunes ma być powoli wyciszany, by pozwolić użytkownikom na łatwe przeniesienie danych.

Wszystkich szczegółów mamy dowiedzieć się podczas dzisiejszego Apple WWDC 2019. Najprawdopodobniej na dzisiejszej konferencji dowiemy się również więcej o nowym systemie mobilnych iOS 13, aktualizacjach MacOS 10.15 i WatchOS 6 oraz nowościach sprzętowych - iPhone'ie 11 czy usłudze Apple Arcade.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także