Apple. Kolejne linie lotnicze ograniczają możliwość przewożenia laptopów MacBook

Apple. Kolejne linie lotnicze ograniczają możliwość przewożenia laptopów MacBook
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Bolesław Breczko

29.08.2019 19:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po ostrzeżeniu, jakie wydała amerykańska Federalna Agencja Lotnicza dotyczące możliwości zapalenia się baterii w niektórych modelach MacBook Pro, kolejne linie lotnicze wprowadzają ograniczenia w przewozie tych laptopów.

Virgin Australia zakazał nadawania wszystkich modeli laptopów MacBook Pro w swoich samolotach. Można je nadal wnosić na pokład w bagażu podręcznym.

Quantas zakazał nadawania 15-calowych MacBooków Pro, to odnośnie tego modelu Apple wydał oświadczenie o możliwości Awarii baterii. Laptopy można wnosić w bagażu podręcznym.

Linie Singapore Airlines proszą pasażerów o powstrzymanie się od wnoszenia i nadawania laptopów uznanych, jako zagrożone.

Linie Thai Airways zakazały zabierania na pokład 15-calowych laptopów MacBook Pro wyprodukowanych pomiędzy październikiem 2015, a lutym 2017, to laptopy z tego okresu uznano jako wadliwe.

Etihad zakazał nadawania wszystkich modeli MacBook Pro w swoich samolotach.

O problemach z niektórymi swoimi laptopami firma Apple poinformowała w czerwcu 2019. Niektóre egzemplarze 15-calowego modelu MacBook Pro mają wadliwą baterię, która może się zapalić. Wadliwe laptopy podlegają darmowej wymianie baterii.

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego wydała ostrzeżenie na początku sierpnia. Zgodnie z zaleceniami wadliwe laptopy muszą być przewożone w kabinie pasażerskiej i nie mogą być uruchamiane ani podłączane do ładowania. Zwróciliśmy się z pytaniem do LOT-u o to, czy linie wprowadziły zakaz w swoich samolotach. Czekamy na odpowiedź.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)