Apple jak Netflix planuje pokazywać swoje filmy w kinach, nim trafią do Apple TV+

Apple jak Netflix planuje pokazywać swoje filmy w kinach, nim trafią do Apple TV+
Źródło zdjęć: © Pixabay.com

30.09.2019 08:09

Start nowej platformy VOD od Apple już niedługo. Jednak firma zapowiedziała, że zanim oryginalne filmy fabularne trafią na Apple TV+, najpierw będzie można obejrzeć je w kinach.

Według doniesień dostarczonych przez "The Wall Street Journal" Apple planuje początkowo dystrybuować swoje filmy fabularne w kinach, zanim trafią do Apple TV+. Apple ma nadzieję tym sposobem nie tylko zainteresować użytkowników swoimi filmami, ale również przyciągnąć do produkcji znanych reżyserów i aktorów. To otworzy amerykańskiemu gigantowi również możliwość zdobywania prestiżowych nagród filmowych.

Jak zauważyli informatorzy "The Wall Street Journal", wielu twórców ma wątpliwości, kiedy słyszą, że film nie pojawi się w kinach i będzie dystrybuowany wyłącznie na "małych ekranach". Pogłoski donoszą również o pierwszym filmie produkcji Apple, który ma pojawić się w kinach w 2020 roku. Ma to być "On The Rocks" z Billem Murraym w reżyserii Sofii Coppoli.

Chociaż większość oryginalnych produkcji Netflixa trafia bezpośrednio na platformę, to równie lider rynku VOD zaczął promować niektóre swoje filmy w kinach. Warto wspomnieć chociażby o takich produkcjach jak "Roma" czy "Bird Box". Firma zapowiedziała również, że co najmniej 10 kolejnych produkcji trafi w tym roku najpierw do kin, a dopiero potem na platformę.

Apple TV+ w Polsce startuje 1 listopada i od razu będzie musiała zmierzyć się z silną konkurencją. O ile Netflix jest najmoczniejszym graczem na rynku, to pojawi się w tym roku jeszcze jeden gracz na rynku poza Amazon Prime i HBO Go - 12 listopada startuje w USA serwis Disney+.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)