Aplikacja nagrodzi cię za to, że nie korzystasz ze smartfona. Pomoże zwalczać uzależnienie

Aplikacja nagrodzi cię za to, że nie korzystasz ze smartfona. Pomoże zwalczać uzależnienie

Aplikacja nagrodzi cię za to, że nie korzystasz ze smartfona. Pomoże zwalczać uzależnienie
Źródło zdjęć: © Hold
Arkadiusz Stando
05.03.2018 10:36

Smartfony coraz bardziej wbijają się w nasze życie codzienne. Nowe rozwiązania i aplikacje sprawiają, że jesteśmy od nich silnie uzależnieni, skala problemu jest ogromna. Na szczęście są też aplikacje, które będą z tym walczyć.

Poznajcie Hold, aplikację walczącą z uzależnieniem od smartfonów. To określenie nie powinno być już nikomu obce. Wystarczy rozejrzeć się w miejscach publicznych, dworcach, autobusach, poczekalniach. Większość osób nie potrafi spędzać czasu z własnymi myślami, nie patrząc w ekran telefonu.

Niekiedy dochodzi do sytuacji, gdzie człowiek odczuwa wrażenie, że telefon wibruje mu w kieszeni, kiedy tak nie jest. To może należeć do pewnego rodzaju zaburzeń.

Hold idzie na ratunek uzależnionym od smartfonów. Za każde 20 minut bez użycia smartfona aplikacja przyznaje użytkownikowi 10 punktów. Czas nocny się nie liczy, program działa od 7 do 23. Za zgromadzone punkty można odbierać nagrody.

Za 150 punktów można odebrać 0,5 L butelkę Coca-Coli, za 200 gorącą kawę i wiele wiele innych. Jest tylko jeden problem - póki co nie ma możliwości odbierania tych nagród w Polsce, jednak z czasem ta opcja może się pojawić. Na ten czas punkty można wymieniać w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwecji i Danii.

Ale jeśli naprawdę chcesz walczyć z uzależnieniem, to wystarczającą nagrodą będzie czas, który zaoszczędzisz. Aplikacja poinformuje, ile już udało ci się zaoszczędzić.

Oprócz nagradzania samego siebie, aplikacja daje możliwość przekazania punktów na szlachetny cel. Pieniądze zostaną przesłane fundacjom charytatywnym zajmującym się wspieraniem edukacji na świecie.

Minusem, który od razu rzuca się w oczy jest fakt, że aplikacja nie działa bez połączenia internetowego. Jeśli starasz się oszczędzać energię w telefonie i wyłączasz wi-fi i połączenie sieciowe, gdy z nich nie korzystasz, to możesz się nie dogadać z tą aplikacją.

Aplikacja daje także możliwość rywalizowania ze znajomymi. Jeśli połączycie się z Hold korzystając z konta Facebook, wasze statystyki będą dostępne na liście "Highscore". Trafią tam też wyniki waszych znajomych, co daje możliwość porównania, komu lepiej idzie odkładanie smartfona.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)