Amunicja z Polski na Białorusi? Ministerstwo Obrony Narodowej komentuje

Amunicja z Polski na Białorusi? Ministerstwo Obrony Narodowej komentuje

Amunicja z Polski na Białorusi? Ministerstwo Obrony Narodowej komentuje
Źródło zdjęć: © MON
12.08.2020 06:53, aktualizacja: 12.08.2020 07:29

Na Białorusi strzelano polskimi nabojami? Takie informacje przedstawił za pośrednictwem mediów społecznościowych Sławomir Sierakowski, wstawiając do sieci zdjęcie łuski z napisem "Made in Poland". Do sprawy odniosło się Ministerstwo Obrony Narodowej.

Na Białorusi od kilku dni trwają protesty mieszkańców, którzy nie zgadzają się z przedstawionymi przez Centralną Komisję Wyborczą wynikami wyborów prezydenckich. Zdecydowane zwycięstwo (ponad 80 procent) urzędującego prezydenta Alaksandra Łukaszenki jest ich zdaniem sfałszowane, dlatego po raz pierwszy w historii zdecydowali się tak liczną grupą okazać swój sprzeciw. Władze kraju w celu spacyfikowania protestujących wysłały na ulice wojsko, milicję i jednostki OMON.

Internet obiegły szokujące informacje, jakoby służby białoruskie strzelały do manifestujących z polskiej amunicji. Autorem doniesień jest redaktor naczelny "Krytyki Politycznej" Sławomir Sierakowski. - Uwaga! Wczoraj w nocy uzbrojeni OMON-owcy podczas protestów prze metrze na stacji Puszkinskaja strzelali do nas polskimi pociskami - pisał na Facebooku publicysta. Pod postem umieścił fotografię łuski, na której widnieje napis "Made in Poland".

- Na jednym boku jest napis ONS 2000 - 70, na drugim Made in Polska, a na kryzie FAM 12 Pionki - opisuje przebywający w Mińsku Sierakowski. Swoje znalezisko komentuje następującymi słowami: "Polsce grozi międzynarodowa kompromitacja".

MON dementuje

Głos w sprawie zabrało Ministerstwo Obrony Narodowej. - Stanowczo dementujemy. MON nie sprzedawał ani uzbrojenia, ani amunicji na Białoruś - czytamy w komunikacie resortu zamieszczonym na Twitterze.

Obraz
© Twitter
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (102)