Ambitne plany NASA. Wkrótce ogłosi, jak wrócimy na Księżyc

Ambitne plany NASA. Wkrótce ogłosi, jak wrócimy na Księżyc

Ambitne plany NASA. Wkrótce ogłosi, jak wrócimy na Księżyc
Źródło zdjęć: © flickr.com
Grzegorz Burtan
26.01.2018 09:16, aktualizacja: 26.01.2018 10:27

Zanosi się na powtórkę z roku 1969. Na początku lutego NASA zaprezentuje swój wniosek budżetowy na 2019 rok, w którym mają być zawarte szczegóły lotu na Księżyc.

Prezydent Donald Trump podpisał Space Polic Directive 1, która wyznacza agencji kosmicznej za cel powrót ludzi na Księżyc. Odbyło się to kosztem projektu powstałego za czasów Baracka Obamy, które zakładał podróż na Marsa.

Co ważne, brakowało wtedy konkretów, w jaki sposób dotrzeć na naturalnego satelitę Ziemi. NASA buduje obecnie ciężka rakietę nośną i kapsułę załogową o nazwie Orion. W planach jest też stworzenie Deep Space Gateway – stacji kosmicznej w okolicy Księżyca.

A tak wygląda Księżyc w obiektywie naszych czytelników

P.O. obowiązki zarządcy NASA Robert Lightfoot potwierdził na niedawno przeprowadzonej konferencji z zakresu przestrzeni cywilnej, że piątego lutego bieżącego roku, podczas budżetowania na przyszły rok fiskalny, zostaną zdradzone niektóre detale księżycowego projektu.

- Pracowaliśmy nad planem. Pracowaliśmy z administracją i kiedy budżet na zostanie zaakceptowany ludzie zobaczą, jakie zadanie nam przydzielono i jak chcemy mu podołać – powiedział, cytowany przez serwis SpaceNews.
Na informację czekają wszyscy fanie międzygwiezdnych wojaży. Poza deklaracjami, nie wiadomo na razie, w jaki sposób i kiedy człowiek powróci na Księżyc. Co ważne, plan wejdzie w życie rok przed kolejnymi wyborami prezydenckimi w USA – w przypadku zmiany administracji w Białym Domu, może zostać zmieniony lub anulowany. Oby w tym przypadku było inaczej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)