Advoider - rozwiązanie dla tych, którzy mają dosyć reklam w telewizji

Advoider - rozwiązanie dla tych, którzy mają dosyć reklam w telewizji

Advoider - rozwiązanie dla tych, którzy mają dosyć reklam w telewizji
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.11.2019 13:11

Advoider to rozwiązanie, które stworzyli Polacy, by uporać się z uporczywymi reklamami, które "nękają" nas podczas oglądania telewizji. Na jaką kwotę wyceniono telewizję wolną od reklam?

Mogłoby się wydawać, że w dobie coraz popularniejszych platform VOD, jak Netflix, HBO czy nadchodzący wielkimi krokami Disney+, nie ma miejsca dla zwykłej telewizji. Jednak wiele osób wciąż chętnie spędza czas przy klasycznej telewizji, co więcej sieciowi nadawcy coraz częściej sięgają po reklamy, by zarobić na widzach.

Czy od reklam nie ma ucieczki? Advoider to rozwiązanie stworzone przez polskie QDIQO. Na początku firma oferowała aplikację Advoider Lite (Android i iOS), której zadaniem było informować użytkowników, gdy skończą się reklamy. Advoider to następny krok.

Advoider podłączamy do dekodera, dzięki czemu urządzenie może monitorować nadawane programy. W momencie, kiedy pojawiają się reklamy sprzęt może wyciszyć dźwięk w telewizorze, przełączyć kanał na inny, wolny od reklam lub wyłączyć dekoder.

QDIQO wycenił Advoider na 400 zł. Dużo? Jak zauważa nasz redakcyjny kolega z serwisu Gadżetomania, dla jednych będzie to cena zaporowa, jednak dla osób, które oglądają telewizję często i są zirytowane ogromną ilością reklam, może to być ciekawe rozwiązanie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)