7 rzeczy, których natychmiast musisz pozbyć się z domu

7 rzeczy, których natychmiast musisz pozbyć się z domu

7 rzeczy, których natychmiast musisz pozbyć się z domu
Źródło zdjęć: © Fotolia
11.06.2016 12:30

W naszych domach znajduje się mnóstwo rzeczy, które powinny już dawno trafić na śmietnik. Nawet, jeśli wydaje się nam, iż mogą nam jeszcze posłużyć, to bezwzględnie powinniśmy wyrzucić stare deski do krojenia, przyprawy, ale także niektóre elementy garderoby.

Wszystkie przyprawy po jakimś czasie tracą swoje właściwości. Przejrzyj swoje zbiory dokładnie. Wszelkie mają daty ważności: zioła: 1-3 lata, przyprawy zmielone: 2-3 lata, w całości: 3-4 lata. Plastikowe deski należy wymienić albo pozbyć się ich całkiem. Lepsze są deski, ponieważ zawierają żywicę, która jest naturalnie antybakteryjna. Czy wiecie, że na desce do krojenia żyje 5. razy więcej bakterii niż na desce klozetowej?

W apteczce dobrze jest robić częste porządki. Jest on kluczowy dla zdrowia całej rodziny. Przeterminowane leki słabną, a niektóre zmieniają kompozycję chemiczną. Zażycie ich może wywołać bardzo niebezpieczne skutki uboczne. Zły stanik deformuje piersi. Ważne jest, żeby pozbywać się tych rozciągniętych, co zmniejszy ból pleców. Buty do biegania powinny być zmieniane po pokonaniu w nich 600–80. km. Gdy się zużywają, tracą miękkość i mniej chronią nasze stopy, za to bardziej obciążają mięśnie, kości i ścięgna, co zwiększa ryzyko urazów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)