Trwa ładowanie...
dayp0s8

19 lutego pełnia Śnieżnego Księżyca - "Snow Moon". Najjaśniejsza i największa w 2019

19 lutego będziemy mogli podziwiać wyjątkowe zjawisko. Wieczorem na niebie pojawi się największy i najjaśniejszy Księżyc w roku 2019. Lutowe zjawisko nazwano Snow Moon, czyli Śnieżnym Księżycem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pełnia księżyca -  lipiec 2018
Pełnia księżyca - lipiec 2018 (iStock.com)
dayp0s8

Wyjątkowy "Superksiężyc" już dziś na niebie. To zjawisko, kiedy Księżyc znajduje się w pełni oraz na perygeum swojej orbity - czyli w punkcie najbliżej Ziemi. Tzw. Snow Moon, czyli Śnieżny Księżyc, to druga pełnia w 2019 roku, a jednocześnie największa. Nie przegapcie!

Pełnia Księżyca w lutym - Snow Moon

Księżyc w takim położeniu jest znacznie bardziej widoczny i świeci jaśniej. Superksiężyc może odbijać nawet 30 proc. światła, niż zwykle. Jest też bardziej widoczny (większy) o około 14 proc. Lutowy Superksiężyc określany jest przez NASA mianem "śnieżnego". Nazwę tę nadano ze względu na typowe o tej porze roku silne opady śniegu.

dayp0s8

Pełnia 19 lutego rozpocznie się już o godzinie 16:53. Na najlepszy widok Superksiężyca trzeba poczekać do zachodu Słońca. Obserwować możemy gołym okiem, ale dobry sprzęt wcale nie przeszkodzi. Podczas superpełni możecie zrobić świetne zdjęcia - sprawdźcie nasz superksiężycowy poradnik w serwisie Fotoblogia.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dayp0s8

Podziel się opinią

Share

dayp0s8

dayp0s8
Więcej tematów