Trwa ładowanie...
d1pcll1

Zuckerberg: fałszywe wiadomości na Facebooku nie wpłynęły na wynik wyborów w USA

Szef Facebooka, Mark Zuckerberg, kolejny raz odparł zarzuty, że jego portal społecznościowy i pojawiające się na nim fałszywe wiadomości miały wpływ na wynik wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zuckerberg: fałszywe wiadomości na Facebooku nie wpłynęły na wynik wyborów w USA
(East News, Fot: AFP/EAST NEWS)
d1pcll1

W okresie poprzedzającym wybory na Facebooku pojawiały się fałszywe informacje m.in. o tym, *że kandydaturę Donalda Trumpa poparł papież Franciszek oraz, że jeden z agentów FBI, który prowadził śledztwo w sprawie Hillary Clinton, został znaleziony martwy. *Mark Zuckerberg nie zgadza się ze zdaniem, że tego typu fałszywe informacje miały wpływ na ostateczny wynik wyborów.

_„99 procent informacji pojawiających się na Facebooku jest autentyczna” _– powiedział szef portalu i dodał, że jego celem jest, aby każdy użytkownik miał głos i mógł się wypowiedzieć. Dodatkowo Zuckerberg bronił się, tłumacząc, że Facebook to to firma technologiczna, a nie informacyjna i nie do niej należy sprawdzanie wiarygodności publikowanych tam informacji. Mimo to portal doda niedługo opcję zgłaszania materiałów niezgodnych z prawdą.

Ostatnio Facebook stał się celem krytyki również w Polsce po tym, jak zablokował konta m.in. Marszu Niepodległości i Młodzieży Wszechpolskiej.

d1pcll1

Podziel się opinią

Share
d1pcll1
d1pcll1
Więcej tematów