Trwa ładowanie...

Zuckerberg chce ograniczyć treści polityczne na Facebooku

Szef Facebooka planuje kolejny raz zmienić algorytmy portalu. Tym razem mają one ograniczyć treści polityczne ukazujące się użytkownikom.
Share
Mark Zuckerberg
Mark ZuckerbergŹródło: Getty Images, Fot: Chip Somodevilla
d30un9z

W cokwartalnej rozmowie telefonicznej z inwestorami i mediami Mark Zuckerberg przedstawił plany Facebooka na najbliższe miesiące. Wśród nich po raz kolejny znalazły się kwestie treści i sposobu ich wyświetlania na portalu.

Mark Zuckerberg powiedział, że użytkownicy nie chcą oglądać polityki i kłótni na swoich profilach, i że psuje to ich "doświadczenie". Szef Facebooka powiedział, że firma całkowicie wyeliminuje rekomendowanie stron i grup o tematyce politycznej i społecznej. Jak na razie ruch ten został wprowadzony przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Teraz ma zostać to na stałe.

d30un9z

Zuckerberg nie wytłumaczył, w jaki sposób chce ograniczyć tematykę polityczną, ani co się będzie do niej zaliczać. Dodał jednak, że nie ma zamiaru ograniczać wolności wypowiedzi, o co często jest oskarżany.

To kolejny raz, gdy Mark Zuckerberg obiecuje zmiany na Facebooka w reakcji na wydarzenia w fizycznym świecie, do których portal się przyczynił. Tak było z aferą Cambridge Analityca, dezinformacją przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku.

Facebook jest także oskarżany o radykalizowanie użytkowników i prowadzenie do podziałów w społeczeństwie. O tym problemie wiedział najwyższy management Facebooka. W wewnętrznym dokumencie z 2016 roku znalazła się informacja o tym, że 64 proc. osób, które dołączyło do grup o poglądach ekstremistycznych na Facebooku, zrobiło to, bo grupy te były im zarekomendowane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30un9z

Podziel się opinią

Share
d30un9z
d30un9z
Więcej tematów