Znana polska firma wchodzi na rynek AGD. Kuchenki od... Manty

Znana polska firma wchodzi na rynek AGD. Kuchenki od... Manty

Znana polska firma wchodzi na rynek AGD. Kuchenki od... Manty
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.09.2014 13:20

Polska firma Manta, znana do tej pory raczej z tabletów, telefonów, czy odtwarzaczy multimedialnych wchodzi na rynek sprzętu AGD. Na pierwszy ogień producent wprowadza do sprzedaży kuchenki gazowe i elektryczne.

Obecnie polski rynek kuchni wolnostojących szacuje się na około 40. tyś sztuk rocznie. To niezwykle atrakcyjny i obiecujący segment artykułów AGD, na którym Manta nie zaznaczyła jeszcze wyraźnie swojej obecności. „Jesteśmy przekonani, że wypracowana przez nas infrastruktura sprzedażowa oraz rozbudowane kanały dystrybucyjne pozwolą nam na szybkie pozyskanie 2% rynku” – mówi prezes Manta S.A. Bogdan Wiciński. „W najbliższym okresie planujemy sprzedaż 10 tysięcy kuchenek różnego typu.” Prezes nie ukrywa także, iż jednym z powodów wejścia na nowy dla Manty segment rynku są potężne problemy Mastercooka. „Wierzymy, że jesteśmy w stanie dostarczyć produkty, które przyciągną klientów poszukujących dobrych urządzeń w atrakcyjnej cenie. Upadek Mastercooka stworzył niszę, którą chcielibyśmy wypełnić naszymi urządzeniami” – podsumował prezes Manty.

W czwartym kwartale tego roku na polskim rynku pojawią się kuchenki gazowe sygnowane logo Manty. W późniejszym okresie do sklepów trafią także urządzenia zasilane elektrycznie. Podobnie jak inny sprzęt produkowany przez Mantę kuchenki zaoferują najniższą cenę, przy zachowaniu dobrej jakości. Warto podkreślić, że produkcja kuchenek została zlecona doświadczonym fabrykom w Turcji, które od wielu lat specjalizują się w wytwarzaniu tego typu sprzętu.

Kuchnie to dopiero początek ekspansji Manty na rynku AGD. W następnych miesiącach należy się spodziewać wysypu kolejnych urządzeń, w tym nowej linii lodówek oraz okapów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)