Znalazła stuletnia kartę w starym pianinie. Sprzedała ją za 413 tys. zł

Znalazła stuletnia kartę w starym pianinie. Sprzedała ją za 413 tys. zł

Znalazła stuletnia kartę w starym pianinie. Sprzedała ją za 413 tys. zł
Źródło zdjęć: © Goodwin and Co. | Goodwin and Co.
Bolesław Breczko
03.05.2019 13:30, aktualizacja: 03.05.2019 13:41

Amerykanka Ellen Kelly może mówić o ogromnym szczęściu. W starym pianinie wartym mniej niż 25 dolarów znalazła kartę kolekcjonerską, którą sprzedała za małą fortunę. Karta przedstawiała legendarnego baseballistę – Babe Rutha.

Ponad 108 tysięcy dolarów. Tyle dostała amerykanka, która wystawiła na aukcję znalezioną przypadkowo kartę, na której widnieje Babe Ruth. Amerykański baseballista, którego kariera objęła całe dwudziestolecie międzywojenne, był legendą jeszcze za życia. Na boisku łamał kolejne rekordy, a poza nim był imprezowiczem i kobieciarzem. Jego memorabilia sprzedają się za rekordowe sumy. Trzykrotnie znalazły się na liście 10 najdroższych na świecie, a jego koszulka z 1920 roku została kupiona za rekordowe 4,415 mln dolarów.

Ellen Kelly, która odkryła zbiór starych kart baseballowych w tanim pianinie, musiała poczuć przypływ adrenaliny. O astronomicznych cenach unikatowych kart kolekcjonerskich słyszeli nawet ci, którzy nie zajmują się tym na co dzień. Tym większa musiała być euforia Amerykanki, gdy w starej talii znalazła kartę, na której widniał legendarny Babe Ruth, inna jego karta z 1914 roku sprzedała się za ponad pół miliona dolarów.

Obraz
© Goodwin and Co. | Goodwin and Co.

Znaleziona przez Ellen Kelly karta, nazwana teraz "Piano Babe Ruth" (pol. Babe Ruth z pianina) przedstawia zawodnika jako leworęcznego miotacza w barwach Boston Red Sox. Był to czas przed okresem największych sukcesów Rutha. Te osiągał z drużyną New York Yankees jako pałkarz.

Jakość karty po latach spoczywania w pianinie została oceniona na 2.5 przez firmę Beckett specjalizująca się w ocenianiu i wycenianiu sportowych kart kolekcjonerskich. Jednocześnie "Babe Ruth z pianina" został wyceniony na ok 60-79 tys. dolarów. Gdy aukcja ruszyła, początkowa cena została podbita do 108 tys. i 378 dolarów.

Źródło: goodwinandco.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)