Pyton z trzema oczami. Niespodziewane znalezisko w Australii

Pyton z trzema oczami. Niespodziewane znalezisko w Australii

Pyton z trzema oczami. Niespodziewane znalezisko w Australii
Źródło zdjęć: © Northern Territory Parks and Wildlife | Facebook
Arkadiusz Stando
02.05.2019 09:22, aktualizacja: 02.05.2019 11:12

Na północy Australii, pośród pustkowi pełnych czerwonej gleby, strażnicy parku narodowego znaleźli bardzo dziwnego węża. Czegoś takiego świat jeszcze nie widział. To pyton, który posiadał troje oczu.

Podczas codziennego patrolu, strażnicy z Northern Territory Parks and Wildlife natrafili na bardzo dziwnego węża. Posiadające o jedno oko więcej zwierzę, zostało zabrane w celu przebadania. Zazwyczaj w tego typu przypadkach można uznać gada za niepełnosprawnego, niestety tym razem też tak było.

Pytona przebadano za pomocą promieni rentgenowskich. Wyniki wykazały, że oko jest w pełni sprawne i uformowało się jeszcze na poziomie embrionalnym. Nie jest też częścią oddzielnej głowy, co wielokrotnie już się zdarzało. Dwugłowe węże to akurat dosyć częsty przypadek.

Strażnicy uważają, że to cud, że zwierzę przetrwało tyle, mimo swojej deformacji ciała. Niestety, wąż w końcu zmarł, pomimo opieki otrzymanej od strażników. Zmiany w budowie ciała nie pozwalały mu pobierać odpowiedniej ilości pożywienia.

Pozostałości węża zostały zachowane przez ośrodek badawczy Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation (CSIRO) w Darwin. Naukowcy będą szukać odpowiedzi, jak i dlaczego doszło do deformacji ciała węża.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (169)