Znalazł torbę pełną broni. Były w niej kałasznikowy

Żołnierz amerykańskiej Gwardii Narodowej znalazł torbę pełną broni i amunicji na granicy między Stanami Zjednoczonymi i Meksykiem. Była ukryta w głębokiej trawie, a jej zawartość była naprawdę imponująca.

Torba kryła w sobie broń i naboje
Torba kryła w sobie broń i naboje
Źródło zdjęć: © U.S. Customs and Border Patrol
Karolina Modzelewska

Jak informuje serwis military.com, jeden z żołnierzy przydzielonych do stacji Eagle Pass South w Teksasie, blisko 5 kilometrów od granicy z Meksykiem znalazł czarną, sportową torbę. W jej wnętrzu znajdowała się broń i amunicja - osiem karabinków typu AK-47 i 10 30-nabojowych magazynków.

Niebezpieczne znalezisko na granicy USA - Meksyk

- To już drugi raz, kiedy nasi agenci napotkali na tym obszarze porzuconą broń i amunicję – przekazał Austin L., który odpowiada za patrole w sektorze Del Rio. Dodał: - bardzo ważne jest, aby nasi agenci byli czujni na wszelkie zagrożenia i współpracowali z naszymi partnerami w celu powstrzymania organizacji przestępczych przed wkraczaniem do naszych społeczności.

Gwardia Narodowa USA wspiera działania w okolicach południowej granicy państwa. Według rzecznika armii rozmieszczono tam 3800 żołnierzy należących do jednostki. Ich główne zadania dotyczą rozpoznawania terenu, wsparcia operacji lotniczych, budowy infrastruktury granicznej oraz ogólnie rozumianej logistyki.

Kałasznikow - broń znana na całym świecie

Kałasznikow to jedna z najpopularniejszych broni na świecie. Nie istnieją oficjalne statystyki, które wskazywałyby, ile karabinków tego typu powstało do tej pory, ale ostrożne szacunki wskazują, że może to być nawet 100 mln egzemplarzy (lub więcej).

Broń została opracowana przez Michaiła Kałasznikowa, który uczestniczył w konkursie organizowanym przez Armię Czerwoną. Jego celem było wyłonienie broni, która pozwoli na strzelanie nabojami pośrednimi 7,62 × 39 mm. Karabinek trafił na wyposażenie Armii Czerwonej w 1943 roku. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tekście Łukasza Michalika.

Kałasznikowy powstawały i najprawdopodobniej wciąż powstają w różnych krajach. Cieszą się dużą popularnością, bo jest to broń, którą można wyprodukować w prosty i tani sposób. Dodatkowo nie wymaga zbyt dużej kultury technicznej od jej użytkowników.

Zobacz też: Naukowcy modyfikują geny byków, żeby pozbawić je rogów

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (58)