Zewnętrzne napędy DVD do ultrabooków

Zewnętrzne napędy DVD do ultrabooków23.07.2014 13:46
Zewnętrzne napędy DVD do ultrabooków
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Samsung wprowadził do sprzedaży przenośne i smukłe nagrywarki DVD w postaci napędów optycznych SE-218GN i SE-208GB o rozmiarach pasujących do komputerów typu ultrabook.

Wymiary napędów - 148,6 x 1. x 146 mm (SE-218GN) i 148 x 14,4 x 143 mm (SE-208GB) sprawiają, że napędy łatwo przenosić, a także że bez problemu zmieszczą się torbie na komputer. Nowością w przypadku tych zewnętrznych napędów jest umieszczenie przycisku wysuwania na górze obudowy zamiast na przedniej części ramki.

Niskie zużycie energii i możliwość podłączenia za pomocą pojedynczego portu USB zapewniają użytkownikom elastyczne rozwiązanie, które nie obciąża baterii komputera podczas korzystania z niego poza domem bądź biurem. Autorska technologia Smart Power Technology pozwala, by oba napędy funkcjonowały jako przenośne dyski zewnętrzne w przypadku tabletów z dostępnymi złączami USB. Ponadto, dzięki technologii AV Connectivity użytkownicy tabletów również mogą korzystać z dostępu do przechowywanych plików multimedialnych.

Nowe napędy są zaprojektowane tak, aby zapewnić kompatybilność z wszystkimi najważniejszymi systemami operacyjnymi, w tym z nowym Windows 8 i najnowszą wersją Mac OS. Napędy umożliwiają odczyt i zapis plików w różnych prędkościach dla różnych typów nośników danych. Nowe urządzenia zostały także wyposażone w technologię Buffer Under Run, zapobiegającą wystąpieniu błędów w sytuacji, gdy prędkość zapisu przekracza prędkość transferu danych.

Wraz z napędem SE-218GN Samsung dodaje oprogramowanie do zapisu danych z mediów społecznościowych pozwalające użytkownikom pobierać fotografie z konta na portalu społecznościowym i tworzyć elektroniczne albumy ze zdjęciami. Oprogramowanie „MyStory”. aktualnie obsługuje portale społecznościowe Facebook, Instagram i Google+, a w kolejnej wersji będzie obsługiwać jeszcze większą liczbę systemów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)