Zderzenie na Morzu Bałtyckim. Kolizja rosyjskiej fregaty i statku towarowego Ice Rose

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Getty Images | Alexei Druzhinin
Karolina Modzelewska

23.09.2020 15:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak donoszą duńskie siły zbrojne do zderzenia rosyjskiej fregaty i cywilnego statku towarowego doszło na południe od mostu Oresund, który stanowi połączenie pomiędzy Malmo i Kopenhagą. Na miejsce udała się duńska marynarka wojenna i szwedzkie jednostki wojskowe.

Na Morzu Bałtyckim doszło do zderzenia cywilnego statku towarowego Ice Rose oraz rosyjskiej jednostki. Serwis "soefart.dk" przekazał, że był to okręt wojenny o kadłubie nr 311. Portal zaznaczył, że do kolizji najprawdopodobniej doszło z powodu bardzo gęstej mgły.

Zderzenie rosyjskiego okrętu wojennego z cywilnym statkiem

Rosyjska jednostka miała płynąć z wyłączonym systemem automatycznej identyfikacji (AIS), który jest stosowany w celu unikania kolizji z innymi statkami. Te informacje nie zostały jeszcze potwierdzone.

Jak donosi portal "Fleetmoon.com" zajście miało miejsce w godzinach porannych. W jego trakcie nikt z podróżujących statkami nie został ranny. Nie doszło również do wycieku paliwa.

"Statek duńskiej marynarki wojennej oraz wojskowe jednostki ze Szwecji są już obecne na miejscu, w którym doszło do zderzenia. Dalszy rejs Ice Rose został wstrzymany do czasu uzyskania pewności, co do zdatności statku do dalszej żeglugi" – można przeczytać we wpisie opublikowany na Twitterze duńskich sił zbrojnych.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (94)
Zobacz także