Zaskakujące odkrycie na plaży. Rzadki ssak z zębami jak sztylety [Zobacz zdjęcie]

Zaskakujące odkrycie na plaży. Rzadki ssak z zębami jak sztylety [Zobacz zdjęcie]
Źródło zdjęć: © YouTube.com
Karolina Modzelewska

19.05.2020 09:59, aktual.: 19.05.2020 10:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na jednej z plaż w hrabstwie San Diego doszło do niesamowitego odkrycia. Straż przybrzeżna natrafiła na szczątki intrygującego zwierzęcia. To, co przykuwało uwagę to przede wszystkim niezwykle ostre zęby, przypominające sztylety.

Całe zajście zostało szczegółowo opisane przez portal o2. Z zamieszczonej tam relacji wynika, że odkrycia dokonano na plaży San Onofre State Beach w hrabstwie San Diego. Osoby patrolujące przybrzeżny obszar dostrzegły ciało ssaka posiadającego ogromne zęby. Zwierzę swoim wyglądem przypominało niewielkiego kaszalota.

Zaskakujące znalezisko

Ssak został zidentyfikowany przez Jima Serpa, który wcześniej pełnił funkcję szefa Doheny State Beach. Jeden z "odkrywców" zwierzęcia zadzwonił do byłego szefa i przesłał mu zdjęcia. Serpa bardzo szybko rozpoznał, co się na nich znajduje. Był to niezwykle rzadko występujący gatunek ssaka – kogia krótkogłowa.

Zwierzęta unikające człowieka

Zwierzę, nazywane również kaszalotem małym może osiągnąć do 4 metrów długości. Masa jego ciała to blisko 400 kg. Kogia krótkogłowa żywi się głównie krabami i kałamarnicami. Występuje we wszystkich oceanach (z wyłączeniem Oceanu Arktycznego) i prowadzi samotny tryb życia, chociaż czasami tworzy niewielkie grupy.

Naukowcy nie posiadają zbyt wielu informacji na temat tego gatunku. Większość z nich pochodzi z badań nad okazami wyrzuconymi przez morze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)