Zapasy na kryzys w związku z koronawirusem. Premier Mateusz Morawiecki apeluje o rozwagę

Zapasy na kryzys dobrym rozwiązaniem? Mateusz Morawiecki apeluje do Polaków o zachowanie spokoju. Premier podkreśla, że nie ma najmniejszych powodów do robienia nadmiernych zakupów, a także zapewnia, że nasz kraj jest bardzo dobrze zabezpieczony.

Zapasy na kryzys w związku z koronawirusem. Premier Mateusz Morawiecki apeluje o rozwagę
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

12.03.2020 16:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koronawirus sieje coraz większy niepokój wśród mieszkańców Polski. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś pierwszy śmiertelny przypadek na terenie naszego kraju. W związku z obawami o szybkie rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2, Polacy częściej odwiedzają sklepy w celu zabezpieczenia się przed ewentualnym kryzysem. Z półek znikają głównie artykuły spożywcze oraz higieniczne

Do masowego szturmowania sklepów w naszym kraju postanowił odnieść się premier. Podczas konferencji został zapytany o to, czy rząd zamierza wprowadzić jakiekolwiek wytyczne w sprawie produktów, które obywatele Polski powinni zgromadzić w swoich domach na wypadek wybuchu kryzysu.

- Nie ma żadnego powodu do dokonywania nadmiernych zakupów, do wykupowania artykułów. Jesteśmy bardzo dobrze zabezpieczeni. Nasza sytuacja jest daleka od paniki, jaka panuje w niektórych regionach Włoch. Apeluję o rozwagę - komentuje Mateusz Morawiecki.

Mydło, papier toaletowy i produkty sypkie

Pierwsze dane zgromadzone przez firmę badawczą Nielsen pokazują, że wraz z rozwojem epidemii koronawirusa, na terenie naszego kraju wzrosła sprzedaż między innymi: mąki, ryżu oraz makaronu. W ciągu tygodnia sprzedano blisko 480 tysięcy żeli antybakteryjnych do rąk.

Pomiędzy 24 lutego a 1 marca sprzedaż artykułów spożywczych, kosmetyków oraz chemii gospodarczej wzrosła aż o 17 procent. Zainteresowanie papierem toaletowym w tym okresie wzrosło o 25 procent, natomiast mydłem o 66 procent.

wiadomościkoronawiruszakupy
Komentarze (7)