Zamach z 11 września. Były agent CIA: Putin ostrzegał Busha przed zamachami na WTC

Strona głównaZamach z 11 września. Były agent CIA: Putin ostrzegał Busha przed zamachami na WTC
11.09.2019 09:24
Zamach z 11 września. Były agent CIA: Putin ostrzegał Busha przed zamachami na WTC
Źródło zdjęć: © PAP

11 września 2001 doszło do tragicznych ataków na World Trade Center. Były agent CIA George Beebe przekonuje w swojej najnowszej książce, że Władimir Putin ostrzegał George'a Busha przed możliwymi zamachami w Nowym Jorku

Czy Władimir Putin wiedział o planowanych zamachach 11 września na World Trade Center? W swojej najnowszej książce "The Russia Trap: How Our Shadow War with Russia Could Spiral into Nuclear Catastrophe" (tłum. Rosyjska pułapka: Jak nasza wojna cieni z Rosją może doprowadzić do katastrofy nuklearnej) były agent CIA George Beebe przekonuje, że Putin informował prezydenta USA o ustaleniach rosyjskiego wywiadu.

Zamach z 11 września na World Trade Center: George Beebe: Putin dzwonił do Busha

Według informacji byłego agenta CIA, prezydent Rosji dzwonił do George'a W. Busha i ostrzegał głowę Stanów Zjednoczonych o możliwych atakach terrorystycznych w Nowym Jorku.

"Putin zadzwonił do prezydenta Busha dwa dni przed atakami, aby ostrzec, że rosyjski wywiad wykrył oznaki rozpoczynającej się kampanii terrorystycznej" - pisze w swojej książce Beebe.

Prezydent Rosji miał doradzać Bushowi szczególną ostrożność.

W 2004 roku o podobnych rozmowach informował sam Władimir Putin. Informacje te nie zostały jednak nigdy potwierdzone przez stronę amerykańską.

Książka George'a Beebe trafiła do amerykańskich księgarni w tym tygodniu. Jej autor wcześniej kierował działem analitycznym CIA, zajmującym się Rosją. Obecnie jest wiceprezesem waszyngtońskiego eksperckiego Centrum Interesów Narodowych.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)