Zamach z 11 września. Były agent CIA: Putin ostrzegał Busha przed zamachami na WTC

Zamach z 11 września. Były agent CIA: Putin ostrzegał Busha przed zamachami na WTC

Zamach z 11 września. Były agent CIA: Putin ostrzegał Busha przed zamachami na WTC
Źródło zdjęć: © PAP
11.09.2019 09:24, aktualizacja: 11.09.2019 09:58

11 września 2001 doszło do tragicznych ataków na World Trade Center. Były agent CIA George Beebe przekonuje w swojej najnowszej książce, że Władimir Putin ostrzegał George'a Busha przed możliwymi zamachami w Nowym Jorku

Czy Władimir Putin wiedział o planowanych zamachach 11 września na World Trade Center? W swojej najnowszej książce "The Russia Trap: How Our Shadow War with Russia Could Spiral into Nuclear Catastrophe" (tłum. Rosyjska pułapka: Jak nasza wojna cieni z Rosją może doprowadzić do katastrofy nuklearnej) były agent CIA George Beebe przekonuje, że Putin informował prezydenta USA o ustaleniach rosyjskiego wywiadu.

Zamach z 11 września na World Trade Center: George Beebe: Putin dzwonił do Busha

Według informacji byłego agenta CIA, prezydent Rosji dzwonił do George'a W. Busha i ostrzegał głowę Stanów Zjednoczonych o możliwych atakach terrorystycznych w Nowym Jorku.

"Putin zadzwonił do prezydenta Busha dwa dni przed atakami, aby ostrzec, że rosyjski wywiad wykrył oznaki rozpoczynającej się kampanii terrorystycznej" - pisze w swojej książce Beebe.

Prezydent Rosji miał doradzać Bushowi szczególną ostrożność.

W 2004 roku o podobnych rozmowach informował sam Władimir Putin. Informacje te nie zostały jednak nigdy potwierdzone przez stronę amerykańską.

Książka George'a Beebe trafiła do amerykańskich księgarni w tym tygodniu. Jej autor wcześniej kierował działem analitycznym CIA, zajmującym się Rosją. Obecnie jest wiceprezesem waszyngtońskiego eksperckiego Centrum Interesów Narodowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)