Trwa ładowanie...
d1w6vk4

Rosja. Putin ostrzega, że Rosja zbuduje nowe pociski nuklearne

Po ogłoszeniu przez Stany Zjednoczone chęci wycofania się z układu INF Rosja ostrzega przed konsekwencjami. Prezydent Putin ogłosił, że jego kraj zbuduje nowe pociski nuklearne średniego i dalekiego zasięgu, jeśli USA zrobią to samo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Putin ostrzega: zbudujemy pociski nuklearne, jeśli USA to zrobi
Putin ostrzega: zbudujemy pociski nuklearne, jeśli USA to zrobi (East News, Fot: AP/EAST NEWS)
d1w6vk4

Władimir Putin ogłosił, że Rosja została pozostawiona bez wyjścia przez Stany Zjednoczone. Donald Trump wycofał Amerykę z zimnowojennego traktatu INF, który zakazał produkcji, posiadania i używania nuklearnych pocisków balistycznych o zasiegu od 500 do 5500 km.

Rosyjski prezydent zapowiedział, że jeśli Stany Zdjednoczone rozpoczną prace nad nowymi pociskami średniego i pośredniego zasięgu, to Rosja zrobi to samo. Putin oskarzył USA o zerwanie układu INF i zaapelował o wznowienie rozmów i wzajemną kontrolę uzbrojenia, aby zapobiec nowemu "wyścigowi" zbrojeń.

Wycofanie się Stanów Zjednoczonych z traktatu INF jest skutkiem podejrzeń, że Rosja i tak go nie respektuje i rozmieszcza na terenie Europy pociski nuklearne pośredniego zasięgu. 2 sierpnia sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg potwierdził, że traktat INF przestaje obowiązywać, i winą za taki stan rzeczy obwinił Rosję.

d1w6vk4

Podziel się opinią

Share
d1w6vk4
d1w6vk4
Więcej tematów