Zaawansowane amplitunery 7.2: Yamaha RX‑V677 i RX‑V777

Zaawansowane amplitunery 7.2: Yamaha RX-V677 i RX-V777
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

22.07.2014 11:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Yamaha wprowadza na polski rynek najbardziej zaawansowane 7.2-kanałowe amplitunery AV z nowej serii RX-V77. RX-V677 wyposażono m.in. w bezprzewodową łączność Wi-Fi, obsługę Wireless Direct i MHL, dostęp do Spotify, skalowanie do 4K Ultra HD oraz udogodnieniami w postaci wyjścia HDMI na przednim panelu oraz kontrolą Strefy 2. Flagowy model RX-V777 dodatkowo może pochwalić się aluminiowym panelem przednim, wejściem Phono, YPAO R.S.C. z pomiarem wielopunktowym i łatwiejszą obsługą, m.in. dzięki zastosowaniu pokrętła wyboru źródła.

W porównaniu z modelami już obecnymi w sprzedaży, najnowsze amplitunery AV oferują znacznie lepsze efekty soniczne i większą funkcjonalność. Wyższa jakość dźwięku przestrzennego, to m.in. efekt zastosowania systemu automatycznej kalibracji YPAO R.S.C. (z pomiarem dźwięku odbitego). Dzięki temu RX-V67. zapewnia dokładniejszą scenę dźwiękową. RX-V777 idzie o krok dalej i wykorzystuje pomiar wielopunktowy, dostarczając jeszcze precyzyjniejsze brzmienie. Za sprawą wzmacniaczy o mocy 7 x 150 W w RX-V677 i 7 x 160 W w RX-V777, oba urządzenia z łatwością nagłośnią nawet duże pomieszczenia.

Dla flagowego modelu RX-V77. projektanci Yamahy zarezerwowali rozwiązania, które wskazują na audiofilski charakter urządzenia. Aluminiowy panel przedni jest niezwykle sztywny i dlatego minimalizuje możliwość powstawania drgań podczas pracy urządzenia, co z kolei przekłada się na wysoką jakość dźwięku. Ukłonem w stronę najbardziej wymagających melomanów jest wejście Phono, umożliwiające współpracę z gramofonami z wkładką MM. Wygodę użytkowania urządzenia zwiększają pokrętło wyboru źródła i dwa wyjścia HDMI, a możliwości stworzenia wielostrefowego nagłośnienia rozszerza wyjście HDMI Strefa B.

Obraz
© Yamaha RX-V677 (fot. Materiały prasowe)

Za jakość dźwięku odpowiadają przetworniki Burr-Brown 19. kHz/24 bity dla każdego kanału i obwody low jitter PLL, których zadaniem jest optymalizowanie obrazu dźwiękowego. Projektanci Yamahy wzbogacili swoje konstrukcje o elementy dyskretne i zastosowali konfigurację Pure Direct, dzięki której sygnał omija m.in. układy korekcji brzmienia. RX-V677 i RX-V777 odtwarzają pliki FLAC i WAV 192 kHz/24 bity oraz bezstratne Apple, a także wykorzystują funkcję odtwarzania bez pauz (gapless), która eliminuje przerwy słyszane w ciągłych nagraniach, np. koncertach. Oba amplitunery wyposażono również w dwa autorskie rozwiązania, które zadebiutowały w nowej serii RX-V77. Pierwszym jest funkcja Virtual Cinema Front, która zapewnia dźwięk przestrzenny nawet wtedy, gdy pięć głośników zostanie ustawionych z przodu. Drugie to technologia Extra Bass, wzbogacająca moc niskich tonów, także wtedy, gdy system AV wykorzystuje niewielkie głośniki.

W parze z wysokiej jakości brzmieniem idzie także wysoka jakość obrazu. Nowe amplitunery mogą skalować obrazy do rozdzielczości 4. Ultra HD, a dzięki wejściom HDMI i USB na przednim panelu ułatwiają podłączenie zewnętrznych urządzeń, także tych obsługujących ultrawysoką rozdzielczość. Oba modele wyposażone zostały w najnowsze złącze HDMI 2.0. Współpracę ze źródłami AV ułatwia także wbudowana technologia MHL, która umożliwia obsługę wideo HD i dźwięku wielokanałowego z telefonów komórkowych i urządzeń przenośnych. Atutem RX-V677 i RX-V777 jest również kontrola Strefy 2, obejmująca m.in. możliwość włączenia/wyłączenia strefy i ustawienia jej maksymalnego poziomu głośności.

Niezależnie od wprowadzonych udogodnień, RX-V67. i RX-V777 wyposażone są we wszystkie rozwiązania, które doskonale znamy z pozostałych amplitunerów AV z serii RX-V77. Oprócz technologii Wi-Fi, urządzenia obsługują także Wireless Direct, co pozwala bezpośrednio skomunikować amplituner z urządzeniem przenośnym, z pominięciem sieci domowej. Współpracę z urządzeniami źródłowymi ułatwia HTC Connect umożliwiający strumieniowanie muzyki ze smartfonów kompatybilnych z tą technologią. Uniwersalny charakter urządzeń podkreślają bezprzewodowa łączność AirPlay oraz obsługa aplikacji AV Controller.

*Ceny: *model V677 2750 zł, model V777 3250 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)