Za pomocą jednego przycisku możesz zmienić stopień przezroczystości drzwi

Za pomocą jednego przycisku możesz zmienić stopień przezroczystości drzwi
Źródło zdjęć: © newseria

21.04.2016 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Drzwi ze szkłem LCD (tzw. switchable lub smart glass) doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie pożądana jest prywatność i dyskrecja. Za pomocą pilota lub zwykłego ściennego wyłącznika można w ułamku sekundy zmienić ich wygląd - od nieprzeziernej szklanej bariery do całkowitej transparentności. Szkło LCD stosowane jest zarówno w gabinetach kosmetycznych, salach szpitalnych, aulach konferencyjnych, jaki prywatnych mieszkaniach.

Drzwi ze szkłem LCD (tzw. switchable lub smart glass) doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie pożądana jest prywatność i dyskrecja. Za pomocą pilota lub zwykłego ściennego wyłącznika można w ułamku sekundy zmienić ich wygląd - od nieprzeziernej szklanej bariery do całkowitej transparentności. Szkło LCD stosowane jest zarówno w gabinetach kosmetycznych, salach szpitalnych, aulach konferencyjnych, jak i prywatnych mieszkaniach.

W zależności od sytuacji, drzwi ze szkłem LCD dają możliwość odgrodzenia się od innych lub otwarcia przestrzeni

- _ Drzwi LCD stosujemy wszędzie tam, gdzie wymagana jest dyskrecja. Dzięki nim możemy przechodzić od pełnej transparentności do całkowitej prywatności. Za pomocą pilota czy zwykłego ściennego wyłącznika w ułamku sekundy szkło może się stać przezierne lub nieprzezierne _ - mówi Jacek Domański, prezes zarządu Drims, firmy zajmującej się produkcją, sprzedażą i montażem drzwi.

Specjalna technologia jest dostosowana do zróżnicowanych potrzeb klientów. Sterując napięciem elektrycznym, można kontrolować stopień transmisji światła, a tym samym decydować o przezierności szkła.

Obraz
© (fot. newseria)

- _ Na specjalną folię naniesione są cząsteczki substancji ciekłokrystalicznej, następnie pokryte są kolejną folią w celu zabezpieczenia, równocześnie wyprowadzany jest odpowiedni przewód elektryczny. Następnie ta zespolona folia laminowana jest szkłem z dwóch stron i mamy gotowy pakiet szkła LCD. W momencie, gdy nie ma prądu, cząsteczki te ustawiają się losowo, są w takim chaosie, że szkło staje się mleczne. W momencie, gdy dostarczamy prąd, molekuły ustawiają się szeregowo, co daje efekt przezierności _ - tłumaczy Jacek Domański.

Drzwi LCD mają bardzo szerokie zastosowanie. Sprawdzają się zarówno w prywatnych mieszkaniach (na przykład w sypialniach połączonych z łazienką), jak i w gabinetach kosmetycznych czy centrach biznesowych.

- _ Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy odbyć spotkanie w obszarze otwartym lub zamkniętym, uczestnicy mogą być widoczni lub nie. Z kolei w szpitalach drzwi LCD są stosowane w aulach czy salach reanimacyjnych. W momencie, gdy konieczna jest obserwacja pacjenta, możemy to robić przez przezroczyste szkło, natomiast w momencie, gdy musimy wykonać jakiś zabieg, możemy to wyłączyć _ - mówi Jacek Domański.

W swojej nieprzeźroczystej opcji szkło LCD może również pełnić funkcję ekranu do wyświetlania filmów czy prezentacji.

- _ To dosyć trwałe szkło, nie tylko sklejone kilkoma warstwami folii, lecz także hartowane, dlatego jest ponadprzeciętnie odporne. Może być produkowane we wszystkich kolorach i kształtach, w wersji ognioodpornej, a nawet antywłamaniowej _ - podkreśla Jacek Domański.

Szkło LCD daje duże pole do popisu projektantom wnętrz. Może być docinane i łączone z zakrzywionymi powierzchniami, a to sprawia, że może mieć również zastosowanie w tworzeniu systemów szklanych ścian przesuwnych, a nawet przeszklonych podłóg i sufitów.

ag

Źródło artykułu:Newseria
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także