YouTube wypowiada wojnę. Wielu użytkowników będzie zadowolonych

YouTube wypowiada wojnę. Wielu użytkowników będzie zadowolonych

YouTube wypowiada wojnę. Wielu użytkowników będzie zadowolonych
Źródło zdjęć: © WP.PL
Karolina Modzelewska
15.12.2019 09:25

YouTube wprowadza zaostrzoną politykę wobec nękania użytkowników. Podejmowane działania będą bardziej zdecydowane. Z platformy znikną przejawy bezpośredniego prześladowania, ale i bardziej zakamuflowane obelgi czy groźby.

YouTube zapowiada zmiany w zakresie polityki wobec prześladowań, zastraszania i nękania na platformie. O swojej decyzji poinformował na blogu.

- Zawsze usuwaliśmy filmy, które w jednoznaczny sposób grożą komuś, ujawniają poufne dane osobowe lub zachęcają ludzi do nękania innych. Teraz w swoich zasadach posuniemy się o krok dalej i zabronimy stosowania nie tylko bezpośrednich gróźb, ale także tych zakamuflowanych lub dorozumianych. Dotyczy to również treści symulujących przemoc wobec jakiejś osoby lub języka sugerującego, że może dojść do przemocy fizycznej – podkreśla YouTube.

YouTube: Szkodliwe nękanie

YouTube idzie na wojnę z użytkownikami nieprzestrzegającymi jego zasad, bo uważa, że nękanie szkodzi całej społeczności zgromadzonej wokół platformy. Przez to ludzie komunikują się ze sobą w mniej otwarty sposób i unikają dzielenia szczerymi opiniami.

YouTube zaznacza, że nie zaakceptuje treści, które obrażają kogoś ze względu na rasę, ekspresję płciową czy orientację seksualną. Odnosi się to zarówno do osób prywatnych, jak i twórców YouTube.

YouTube: Zaostrzona polityka

Platforma zdecydowała, że zaostrzy zasady dotyczące programu partnerskiego YouTube (YPP) i formy postępowania w przypadku toksycznych komentarzy zamieszczanych przy publikowanych treściach.

W samym trzecim kwartale tego roku YouTube usunął ponad 16 mln komentarzy, które w wyraźny sposób naruszały politykę portalu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)