Trwa ładowanie...
d46pio1

YouTube Rewind 2019 - znamy największe hity. "Tylko nie mów nikomu" na pierwszym miejscu

Rok 2019 dobiega końca, więc przyszedł czas na podsumowania. Bezwzględnym polskim zwycięzcą w liczbie wyświetleń na YouTube został szokujący dokument braci Sekielskich pod tytułem "Tylko nie mów nikomu". Uznanie zdobył także zagranicą. Film odtworzono ponad 23 mln razy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zwycięzcy Youtube Rewind 2019: Tomasz Sekielski i Marek Sekielski, autorzy głośnego dokumentu pt. "Tylko nie mów nikomu".
Zwycięzcy Youtube Rewind 2019: Tomasz Sekielski i Marek Sekielski, autorzy głośnego dokumentu pt. "Tylko nie mów nikomu". (Materiały prasowe)
d46pio1

Google przygotował już tegoroczne YouTube Rewind, czyli podsumowanie najchętniej oglądanych wideo w serwisie YouTube. Przy wykonaniu listy uwzględnia się oprócz liczby wyświetleń także zaangażowanie widowni, czyli: czas oglądania, jaki fragment filmu został obejrzany, polubienia i udostępnienia.

"Tylko nie mów nikomu" na pierwszym miejscu

W tym roku zdecydowanym zwycięzcą rankingu jest film dokumentalny braci Sekielskich pod tytułem "Tylko nie mów nikomu", opowiadający o sprawie molestowań dzieci przez katolickich księży. Film trafił na serwis 11 maja i błyskawicznie stał się budzącym największe zainteresowanie wideo na polskiej wersji serwisu. Poskutkowało trafieniem na pozycję nr 1 na karcie "Na czasie". Film spotkał się także z wielkim zainteresowaniem za granicą, m.in. w Danii (gdzie trafił na 2. miejsce na karcie), Irlandii (4. miejsce) oraz Norwegii, Holandii, Belgii, Szwecji i Austrii. Obejrzano go w sumie ponad 23 miliony razy.

d46pio1

W przyszłym roku ma ukazać się druga część filmu, tym razem pod tytułem "Zabawa w chowanego".

Paweł Domagała i Maciek Pudełko aka Yellowbox na podium

Drugie miejsce w tegorocznym YouTube Rewind zajęła parodia piosenki Pawła Domagały "Weź nie pytaj". Trzecia lokata to film Maćka Pudełko aka Yellowbox, który sprawdza w nim reakcję ludzi na rower w kształcie… Mercedesa SLS.

d46pio1

"Weź nie pytaj - parodia matki" (Hymn matek)

Yellowbox - "Reakcje ludzi na rower w kształcie Mercedesa SLS"

Kolejne pozycje to filmy rozrywkowe, takie jak występ Abelarda Gizy, czy parodia autorstwa Abstrachuje TV, ale pojawiają się także produkcje w poważniejszym tonie. Na 5 miejscu rankingu znajdziemy "Nastolatkę w ciąży", czyli film krótkometrażowy nakręcony przez Daniela Rusina, youtubera z kanału Reżyser życia. Na 10 pozycję trafił także reportaż Bartłomieja Czukiewskiego (kanał Bez Planu), opowiadający o dzielnicy prostytucji w Bogocie.

d46pio1

Milion subskrypcji

W tym roku aż sto kanałów osiągnęło liczbę miliona subskrypcji. Są to głównie kanały rozrywkowe i lifestyle'owe (47), później jest gaming (22), muzyczne (14), a kolejne pozycje okupują tematy edukacyjne i serie z rodzaju "zrób to sam"

Co najciekawsze – 9 na 10 użytkowników YouTube odwiedza serwis nie tylko dla rozrywki, ale także dla poszerzenia wiedzy. 88 proc. polskich użytkowników korzysta z serwisu, żeby zdobyć konkretne umiejętności. Do najpopularniejszych kanałów, które zaspokajają tę potrzebę należą m.in. Historia bez cenzury, Polimaty, Arlena Witt.

d46pio1

Top 10

Top 10 najpopularniejszych wideo w Polsce:

1. Tylko nie mów nikomu - dokument braci Sekielskich
2. Baku Family - Weź nie pytaj - parodia matki
3. Yellowbox - reakcje ludzi na Rower w kształcie Mercedesa SLS
4. TVN Talent Show - Zaśpiewała utwór Agnieszki Chylińskiej...
5. Reżyser Życia - Nastolatka w ciąży / Teen pregnancy
6. Abelard Giza - Numer 3 (całe nagranie)
7. Mini Majk - Najgorsze sytuacje w życiu małego człowieka
8. Friz - Pomylisz się = wpadasz do basenu
9. AbstrachujeTV - Czego NIE mówią: sprzedawcy
10. BezPlanu - dzielnica prostytucji w Bogocie – Kolumbia

Top 10 polskich kanałów pod względem ilości subskrypcji:

d46pio1

1. Blowek: 4.25 mln subskrypcji
2. Stuu: 4.14 mln subskrypcji
3. reZigiusz: 3.8 mln subskrypcji
4. Bazylland: 3.77 mln subskrypcji
5. SA Wardęga: 3.64 mln subskrypcji
6. AbstrachujeTV: 3.45 mln subskrypcji
7. Step Records: 3.07 mln subskrypcji
8. Friz: 2.98 mln subskrypcji
9. Naruciak: 2.81 mln subskrypcji
10. Planeta Faktów: 2.59 mln subskrypcji

Źródło: Wyborcza.pl

d46pio1

Podziel się opinią

Share
d46pio1
d46pio1
Więcej tematów