Wytrzymałe akumulatorki Sanyo XX powered by Eneloop

Wytrzymałe akumulatorki Sanyo XX powered by Eneloop

Wytrzymałe akumulatorki Sanyo XX powered by Eneloop
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.11.2011 14:16

Debiutujące na rynku akumulatorki Sanyo „XX powered by Eneloop” to ogniwa o zwiększonej pojemności, która wynosi 2500 mAh. Dzięki temu sprawdzą się w urządzeniach o wysokim zużyciu energii, a zwłaszcza w aparatach cyfrowych, lampach błyskowych itp.

Dzięki technologii Super Lattice Alloy (stosowanej od kilku lat we wszystkich ogniwach Eneloop) i ulepszonemu składowi elektrolitu, akumulatorki Sanyo XX charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem samorozładowania. W efekcie zachowują aż 75. swojej pojemności po 12 miesiącach bezczynnego leżenia. Dla porównania: standardowe akumulatorki tracą w tym czasie około dwóch trzecich swojej mocy. W ten sposób Sanyo XX łączą technologię akumulatorów NiMH z zaletami tradycyjnych baterii alkalicznych.

Co ciekawe, w procesie produkcji, która odbywa się w Japonii, akumulatorki Sanyo „XX powered by Eneloop”. są ładowane energią słoneczną. Dzięki temu są ekologiczne i gotowe do użycia od razu po wyjęciu z opakowania. Nowe produkty Sanyo mogą działać w niskich temperaturach, nawet do 20°C poniżej zera.

Sugerowana przez cena kompletu wynosi 89,90 zł.

Technologia Super Lattice Alloy
Wszystkie akumulatory Ni-MH rozładowują się nawet wtedy, gdy nie są używane. Dzieje się tak z powodu rozpadu i powolnego zanieczyszczania anody, jak również rozpuszczania się katody. Z tego względu specjaliści Sanyo zastosowali w produktach Eneloop specjalny stop, który spowalnia proces rozpuszczania katody, a jednocześnie zwiększa pojemność ogniwa i zmniejsza tzw. opór wewnętrzny (co pozwoliło projektantom Eneloop na zastosowanie wyższego prądu wyładowywania). W ten sposób akumulatorki Eneloop, jak również modele oznaczone mianem „powered by Eneloop”, bardzo wolno tracą moc. To oznacza, że nie trzeba ich ładować nawet po długotrwałej przerwie w użytkowaniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)