WP

Wypadek w bazie lotniczej w Belgii. F-16 eksplodował i doszczętnie spłonął

W czwartek około godziny 14:08 doszło do poważnego wypadku na belgijskim lotnisku sił powietrznych. F-16 eksplodował i został całkowicie zniszczony, a dwóch pracowników zostało rannych. Na szczęście ich życiu nic nie zagraża.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W wyniku wysokiej temperatury sąsiedni F-16 także został uszkodzony
W wyniku wysokiej temperatury sąsiedni F-16 także został uszkodzony (Twitter, Fot: The Hawks)
WP

Do zdarzenia doszło w bazie wojskowej Belgijskich Sił Powietrznych w miejscowości Florennes. Minister Obrony Belgii uznał wypadek za bardzo poważny, jednak na szczęście nikomu nic się nie stało. Dwaj inżynierowie doznali lekkich obrażeń, a skarżyli się jedynie na problemy ze słuchem.

Jak udało się ustalić ekspertom, do wybuchu F-16 doszło przez błąd mechanika. Mężczyzna przypadkiem uruchomił mechanizm działka jednego z myśliwców, który znajdował się akurat w hangarze. Pech trafił, że broń tego F-16 była skierowana wprost w kierunku stojącego na zewnątrz innego F-16. W efekcie ostrzału samolot eksplodował, lekko uszkadzając przy tym sąsiednią maszynę.

WP

Florennes jest bazą Drugiego Skrzydła Taktycznego Belgijskich Sił Powietrznych. Na lotnisku mieści się ponad 20 F-16 podzielonych na pięć szwadronów. Aktualnie cztery z nich są poza bazą. Zostały oddelegowane na misję NATO Baltic Air Policing. Niebawem Belgowie planują wymienić przestarzałe myśliwce na nowy sprzęt. Sugeruje się, że państwo przeznaczy na ten projekt około 3 miliardów euro. Najbarziej prawdopodobnym zastępcą F-16 będzie F-35.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Cybersejf. Policja zabiera komputer ofierze cyberataku

Źródło: Brussels Times

WP
Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP