Wycofano 1,25 mln nawigacji GPS - grożą pożarem

Wycofano 1,25 mln nawigacji GPS - grożą pożarem

Wycofano 1,25 mln nawigacji GPS - grożą pożarem
26.08.2010 15:03, aktualizacja: 27.08.2010 11:23

Firma Garmin postanowiła wycofać z rynku 1,25 miliona nawigacji GPS. Powodem podjęcia takiej decyzji jest przegrzewająca się w niektórych urządzeniach bateria, co grozi pożarem

Jak informuje Garmin, baterie wyprodukowane przez jednego z podwykonawców w pewnym okresie były wadliwe, co może doprowadzić do ich przegrzania i wywołania pożaru. To z kolei mogłoby skutkować obrażeniami u użytkowników nawigacji oraz zniszczeniem mienia.

Obraz
© Garmin Nuvi 760 - jeden z wycofywanych modeli (fot. Garmin)

Jak dotąd odnotowano 1. przypadków przegrzewania się baterii. W żadnym z tych wydarzeń nie doszło do pożaru, obrażeń ciała lub nawet strat w mieniu, wykraczających poza uszkodzenie samej nawigacji. Garmin postanowił jednak dmuchać na zimne i wycofać wadliwą serię urządzeń z rynku.

Aby wymienić baterię w ramach obecnej akcji, użytkownicy proszeni są o dostarczenie wszelkich wadliwych nawigacji do autoryzowanej filii Garmin, postępując zgodnie z procedurą opisaną poniżej.

Bezpłatnej naprawie podlegają modele nawigacji Garmin Nuvi: 200W, 250W, 260W, 7xx oraz 7xxT, gdzie xx oznacza dowolne dwie cyfry w nazwie modelu. Aby dowiedzieć się, czy posiadana nawigacja podlega wymianie, należy sprawdzić jej model, który umieszczony jest na spodzie lub z tyłu obudowy, albo wprowadzić numer seryjny urządzenia na poniższej stronie:

Garmin dokona wymiany baterii oraz zainstaluje podkładkę dystansową na wierzchniej części baterii, bezpośrednio w sąsiedztwie płytki drukowanej, a następnie zwróci urządzenie klientowi bez pobierania jakichkolwiek opłat. W przypadku braku dostępu do Internetu, użytkownicy mogą skontaktować się z firmą Garmin pod numerem telefonu 00800 441 24 54

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (135)