Wyciek ciekawostek ze spotkania pracowników Microsoftu

Wyciek ciekawostek ze spotkania pracowników Microsoftu11.09.2009 19:31
Wyciek ciekawostek ze spotkania pracowników Microsoftu

Silnik wyszukiwarki Bing już wkrótce doczeka się aktualizacji do wersji 2.0. Premiera Windows 7 oznacz również debiut najcieńszych laptopów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku. Okazuje się także, iż pracownicy Microsoftu osobiście bardzo często korzystają z urządzeń konkurencyjnego Apple. To tylko część ciekawostek, która wyciekła po jednym ze spotkań pracowników firmy w Stanach Zjednoczonych

Pracownicy Microsoftu przypadkowo ujawnili kilka ciekawych informacji związanych z rynkiem nowych technologii. Uczestnicy jednego z ważnych spotkań w amerykańskiej siedzibie firmy postanowili na bieżąco dzielić się ze sobą spostrzeżeniami na temat wydarzenia za pomocą platformy mikroblogowej Twitter. sprawa szybko została zauważona przez blogerów, a wnioski - opublikowane w Sieci.

288762731627296915
Źródło zdjęć: © (fot. Microsoft)

"Bing 2.0 zostanie wprowadzone jeszcze w tym miesiącu i zaoferuje szereg nowych funkcji. Wyobraźcie sobie przeglądanie map z obrazkami przedstawiającymi okoliczną restaurację, którą możecie za chwilę odwiedzić" - napisał Monte Enbysk, starszy redaktor pracujący w dziale Microsoft Office Live.

Pracownicy ujawnili na Twitterze również to, że wraz z Windows 7 na rynek trafią "najcieńsze laptopy na świecie". Urządzenia zostaną zaprezentowane przez firmy Dell oraz Sony - napisał Bob Caswell, inny pracownik Microsoftu. Trzeba przyznać, że coś jest na rzeczy - Dell zaprezentował w środę na swojej stronie internetowej kolejnego laptopa z serii Adamo. Urządzenie w najcieńszym punkcie mierzy zaledwie 0,4 cala. Dell nazwał jednak prezentację "projektem koncepcyjnym" i póki co nie ustosunkował się do wprowadzenia modelu do sprzedaży. Warto dodać, że Apple już od pewnego czasu sprzedaje dobrze znanego ultra-cienkiego laptopa MacBook Air mierzącego zaledwie 0,7. cala w najcieńszym punkcie.

Wśród notek na Twitterze znalazły się również inne "smaczki", jak na przykład notka "mój iPhone jest w tym miejscu bezużyteczny" autorstwa Omara Shahine - szefa programistów Windows Live. Biorąc pod uwagę, że wydarzenie odbywało się na polu do baseballa w Safeco na przedmieściach Seattle, można zgadywać, że wiele osób próbowało połączyć się za pomocą iPhone do sieci bezprzewodowej co spowodowało przeciążenie.

Rzecznik Microsoftu jeszcze nie skomentował sprawy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)