Wybrano kandydatów na marsjańskich kolonistów

Wybrano kandydatów na marsjańskich kolonistów
Źródło zdjęć: © Giznet.pl

18.02.2015 10:28, aktual.: 18.02.2015 11:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejny krok w kierunku stałej marsjańskiej kolonii został wykonany. Mars One, holenderska organizacja, która w ciągu następnych 10 lat planuje wysłać pierwszych mieszkańców na Czerwoną Planetę, zawęziła liczbę kandydatów do 100.

Do pierwszego etapu rekrutacji Mars One zgłosiło się ponad 200 tysięcy osób, pod koniec grudnia 2013 roku z grupy tej wybrano 1058 osób, które przeszły do kolejnego etapu. W ubiegłym roku liczba kandydatów na kolonistów wynosiła już 660, teraz Mars One zawęziło swoją bazę do 100 osób. Holenderska organizacja zapowiada, że w ciągu tego roku spośród 50 kobiet i 50 mężczyzn skupi się na stworzeniu z nich zespołów, które „będą mogły przetrwać trudy stałego osadnictwa na Marsie”.

Śmiałkowie, którzy przeszli do tego etapu rekrutacji, pochodzą z całego świata: 39 z nich pochodzi z obu Ameryk, 31 z Europy, 16 z Azji, 7 z Afryki, 7 z Australii lub Oceanii. Są w wieku od 20 do 60 lat, a ich kandydatury zostały już zatwierdzone przez głównego lekarza projektu.

Mars One zapowiada, że ten etap będzie odbywał się w ziemskim odpowiedniku marsjańskiej kolonii, a kandydaci na kolonistów będą musieli przejść rygorystyczne testy psychiczne i fizyczne. Jeśli brzmi to jak dobry materiał na reality show, jest tak dlatego, że Mars One ma być największym i najdłuższym reality show w historii telewizji. Ma to pomóc pokryć kosmiczne koszty projektu.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Apple pracuje nad elektrycznym samochodem

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)